Latvijas Reitingi

Absolventu sasniegumi

Beāte Kaupasa - 1994. gada absolvente

    KTMC "RITUMS" kamerkoris "VIDUS" I soprāns, kora prezidente.
Skolas 1. izlaiduma absolvente, izglītības zinātnes maģistre, Ziemeļvalstu ģimnāzijas angļu valodas skolotāja, direktores vietniece izglītības jomā

Ieva Margeviča - 1994. gada absolvente

    Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docente.

Elīna Egle - 1994. gada absolvente

2004. – 2011. Ģenerāldirektore, Latvijas Darba devēju konfederācija.
    Pamatdarbība: Latvijas darba devēju sociāli- ekonomisko interešu pārstāvniecība nacionālā, Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī, kā arī sociālā dialoga ietvaros sarunās ar parlamentu, valdību un arodbiedrībām. Organizācijas vadība un starptautisku projektu īstenošana uzņēmējdarbības un nodarbinātības atbalstam.
    2011.g. augusts - 2012.g. augusts
Valsts prezidenta ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības padomniece.
    No 2012.g. augusta
Uzņēmuma Baltic Id valdes priekšsēdētāja. Darbības nozares - Konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās.

Julgī Stalte - 1996. gada absolvente

    Folkloras draugu kopa "Skandinieki" Daiņa un Helmī Staltu vadībā pirms 30 gadiem aizsāka folkloras kustību Latvijā, kas rezultējās folkloras materiālu vākšanas, saglabāšanas un izpētes aktualizācijā, dzīvesveida folklorismā, dziesmotajā revolūcijā, dažādu jaunu folkloras un pētījumu virzienu izveidē utt. Šobrīd "Skandiniekus" vada Julgī Stalte.

Ojārs Bācis - 1997. gada absolvents

    Deju studijas "ORO" vadītājs, sporta deju treneris un sporta deju sacensību tiesnesis.
Sasniegumi sportā:
6 kārtējs Latvijas čempions latīņamerikas dejās;
4. vietas ieguvējs Eiropas kausā un 5. vietas ieguvējs Pasaules kausā latīņamerikas dejās amatieriem;
3. vietas ieguvējs USA OPEN, 5. vietas ieguvējs German OPEN,
6. vietas ieguvējs INTERNATIONAL OPEN (Anglija) profesionāļiem RISING STARS grupā latīņamerikas dejās;
9. vietas vietas ieguvējs WORLD MASTERS profesionāļiem latīņamerikas dejās...

Ēriks Apaļais - 1999. gada absolvents

    1981. gadā dzimušā mākslinieka radošais ceļš sākās strauji un pārliecinoši. Savā pirmajā personālizstādē "Zaudējot līdzsvaru", Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, 2005. gadā viņš piesaistīja mākslas kritiķu un speciālistu nezūdošu interesi ar brutālā ekspresionisma formā veidotām, pārsteidzoši vitālām un asprātīgām figurālām kompozīcijām. Šogad februārī Ēriks Apaļais pabeidza sešu gadu studijas Vizuālās mākslas akadēmijā Hamburgā (HFBK) pie profesora Andreasa Slominski, saņemot Karla H. Ditzes fonda balvu par labāko diploma darbu izstādi.

2013. gada februārī galerijā kim? Laikmetīgās mākslas centrā bija skatāma jaunākā izstāde Vārdi

Lasīt vairāk ...

Marina Rebeka - 1998. gada absolvente

    Dzimusi Rīgā Latvijā, 1979. gadā.
Muzikālās gaitas sākusi vakara mūzikas skolā Rīdze, pēc tam mācījusies Jāzepa Mediņa mūzikas koledžā pie Natālijas Kozlovas.
Studējusi Parmas mūzikas akadēmijā un Santa Cecilia konservatorijā Romā pie Rebekas Bergas.

    Papildinājusies Starptautiskajā vasaras akadēmijā Zalcburgā pie Greisas Bambrijas un Rosīni akadēmijā (Academia Rossiniana) pie diriģenta Alberto Dzedas. 2007. gada oktobrī uzvarējusi prestižajā konkursā Neue Stimmen Vācijā. 2007. gadā debitējusi Erfurtes operā Vācijā kā Violeta Valerī Traviatā un Vīnes Tautas operā kā Agileja Hendeļa Tēsejā.
Rīgā dziedājusi Violetu, nākamā gada februārī plānota Adīnas loma Mīlas dzērienā. Nozīmīgākā debija 2009. gadā Anaī loma Rosīni operā Mozus un faraons Rikardo Muti vadībā Zalcburgas festivālā.

2011./2012. gada sezonā notika Marinas Rebekas debija Ņujorkas Metropoles operā, kur viņa ar lieliem panākumiem izpildīja Donnas Annas lomu Mocarta operā „Dons Žuans" ar Džeimsu Levinu pie diriģenta pults. Donnas Annas lomā dziedātāja iejutīsies arī Berlīnes Vācu operā, Cīrihes operā, Vīnes Valsts operā un Čikāgas Liriskajā operā.

Lielajai mūzikas balvai 2012 nominācijā Par izcilu sniegumu izvirzīta dziedātāja Marina Rebeka. Viņa nominēta par solokoncertiem 15. janvārī Lielajā ģildē (ar LNSO un diriģentu Modestu Pitrenu) un 28. septembrī Latvijas Nacionālajā operā (ar LNO simfonisko orķestri un diriģentu Modestu Pitrenu), kā arī par Lučijas lomu Gaetāno Doniceti operas "Lucia di Lammermoor" iestudējumā LNO.

Lasīt vairāk ...

ZVĢ 1998. gada absolventei operdziedātājai Marinai Rebekai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

Lasīt vairāk ...

Gunta Smirnova - 1998. gada absolvente

    Dziedātāja Gunta Smirnova savulaik absolvējusi Ziemeļvalstu ģimnāziju Rīgā, 2003. gadā ieguvusi bakalaura grādu politikas zinātnē Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Kopš 2004. gada, kad sāka renesanses un baroka mūzikas studijas "Schola Cantorum Basiliensis" (Šveice), dzīvo un strādā Bāzelē. Baroka dziedāšanu mācījusies pie pasaulē pazīstamās baroka mūzikas interpretes Evelīnas Tabas (Evelyn Tubb). Kopš 2005. gada ir Helmuta Rillinga vadītā profesionālā Baha akadēmijas kora "Gächinger Kantorei" dziedātāja. Gunta Smirnova piedalījusies daudzos baroka mūzikas projektos.

Lasīt vairāk ...

Violeta Birzniece - 2000. gada absolvente

Lasīt vairāk ...

Dagnija Loča - 2000. gada absolvente

    Inženierzinātņu doktora grāds materiālzinātnē (Dr. sc. ing.) vadošais pētnieks, docents
Kopš 2013 - Rīgas Tehniskā universitāte, Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs, direktore
Kopš 2011 Rīgas Tehniskā universitāte, Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūts, docente
Studijas Rīgas Tehniskās universitātes, Materiālzinātnes un Lietišķās Ķīmijas fakultātē, Materiālzinātnes specialitātē
27 zinātniskās publikācijas (indeksētas "SCOPUS" un "Web of Science" datubāzēs)
6 zinātniskie raksti
1 monogrāfija
2 patenti
43 zinātnisko konferenču raksti
Apbalvojumi un stipendijas: 2015. gadā tituls "RTU gada jaunais zinātnieks 2015", 2012. gada L`ORÉAL Latvijas stipendija "Sievietēm zinātnē", u.c.
Zinātnisko projektu vadīšana un dalība zinātniskos projektos
Zinātnisko darbu vadīšana un lekciju kursi RTU

Intervija ar Vēsmu Sūnu un Dagniju Loču žurnāla 4.-7. lpp.Lasīt šeit ...

Marija Dunce - 2003. gada absolvente

    L`ORÉAL Latvijas 2011. gada stipendijas "Sievietēm zinātnē" ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu saņēmēja.
    Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta pētniece.
    Kopš 2009. gada jaunā zinātniece studē LU Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas, astronomijas un mehānikas doktora studiju programmā.
    Jaunās zinātnieces otra lielākā aizraušanās pēc fizikas ir... mūzika. Marija ir perkusioniste un spēlē sitaminstrumentus vienlaikus divās perkusionistu grupās. Kopš 2007. gada viņa piedalās Dzintara Vīksnas vadītajā projektā "Afropulss", bet kopš 2008. gada arī perkusionistu grupā "Samba de Riga", kas spēlē karstos Brazīlijas ritmus.

Lasīt vairāk ...

Sandra Lapkovska - 2003. gada absolvente

    Sandra ir radošās apvienības "Nomadi" projektu un izrāžu vadītāja, kā arī Latvijas Jaunā teātra institūta izrāžu producente.

Lasīt vairāk ...

 

"Satori" diskusija: Cilvēks, daba un pilsēta

Mārcis Skadmanis - 2004. gada absolvents

    Mārcis L. Skadmanis, dzimis Rīgā, 1984. g.

    M. L. Skadmanis ir Tiesību zinātnes maģistrs, biznesu stratēģis, starptautisko komercdarījumu un uzņēmējdarbību jurists Lielbritānijā. Mārcis ir Latvijas Lielbritānijas Tirdzniecību palātas līdzdibinātājs un izpilddirektors.

    Skadmanis ir arī ārvalstīs plašāk pazīstamās Pasaules NVO dienas (World NGO Day) iniciators, viņa iniciatīva tika starptautiski atzīta rezolūcijā 2010. gadā Baltijas jūras reģiona valstu NVO forumā, kur piedalījās vairāk kā 240 nevalstiskās organizācijas no 12 valstīm, iniciatīva tiek virzīta ar Lielbritānijas juridisko atbalstu uz ANO.

Kārlis Rācenis - 2009. gada absolvents

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2021. gada 20. aprīlī atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 30. pantam par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Atzinības krustu un iecelt par Atzinības krusta komandieri
VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” 80. karantīnas nodaļas virsārstu, internistu, Rīgas Stradiņa universitātes lektoru Kārli Rāceni. Lasīt vairāk ...

Kārlis Rācenis par rezidentūru Latvijā un ārzemēs ...