Latvijas Reitingi

Noderīga informācija un vietnes

********

Ziemeļvalstu ģimnāzijas Karjeras izglītības programma

    Programmas saturs pilnā apjomā

********

Karjera, profesijas

    www.lm.gov.lv LR Labklājības ministrija: sadaļā ,,Darba devējiem’’ Latvijas klasifikators un Profesiju standarti Latvijā

    www.profesijupasaule.lv Virtuālā pilsēta, kas iepazīstina ar profesiju daudzveidību. Par katru profesiju ir pieejams profesijas apraksts, foto galerija, video sižeti, profesijas apguves izglītības iespēju sadaļa

    www.prakse.lv Lielākais karjeras portāls Latvijā: virtuālās prakses; skolu un studiju tops; izglītības iestādes; uzņēmumi; karjeras testi; informatīvie materiāli un pakalpojumi

Izglītība Latvijā

    www.niid.lv Nacionālā izglītības iespēju datu bāze: Latvijas izglītības iestādes; Latvijas izglītības sistēmas apraksts; karjeras izvēles testi; e – konsultācijas; raksti par aktuāliem izglītības jautājumiem

Izglītība ārzemēs

    www.bachelorsportal.com Bakalaura studijās pasaulē

    www.ec.europa.eu/ploteus Izglītība 29 Eiropas valstīs

    www.dreamfoundation.eu Mācības ārzemēs

Bērnu, jauniešu un studentu organizācijas

    www.jaunatne.gov.lv Jauniešu starptautisko programmu aģentūra

    www.jal.lv Junior Achievement Latvia, skolēnu mācību uzņēmumi

    www.skauti.lv Skauti un gaidas Latvijā

    www.mazpulki.lv Skauti un gaidas Latvijā

    www.jc.gov.lv Jaunsardze Latvijā

2021./22. m.g. absolventu gaitas

    > Augstskolu tops

    > Virzieni/nozares

    > Pēc 9. klases

********

2022./23. m.g. absolventu gaitas

    > Augstskolu tops

    > Virzieni/nozares

********

 

LU Studiju Festivāls skolēniem "L-Universs"

23. un 24. februārī Latvijas Universitāte ikvienam interesentam – skolēniem, skolotājiem, vecākiem un citiem – divu dienu garumā piedāvāja izzināt studiju iespējas LU, iepazīt vienu no modernākajiem studiju un pētniecības centriem Ziemeļeiropā un iejusties studentu lomā, piedaloties dažādās aktivitātēs festivālā "L-Universs".
    No 4000 festivāla apmeklētājiem bija arī aktīvākie Ziemeļvalstu ģimnāzijas 12. un 11. klašu skolēni!

12. b klase Paula Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā

06.02. 12. b klase viesojās Paula Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā. Padzilinātajā kursa ietvaros, jaunieši uzzināja par centra misiju, vīziju un mērķiem; iepazīnās ar studiju procesu, kurā tiek izmanotas inovatīvas un simulācijā balstītas mācību metodes un rīki, lai veicinātu veselības aprūpes kvalitāti, pacientu un ārstniecības personu drošību.

Kluba "Māja" - "Jaunatne vienotai Eiropai" atklātā stunda

Vairāk par klubu "Māja" skatīt - > šeit

"Kā menedžēt laiku un kā izvēlēties, kur studēt pēc vidusskolas?"

Šodien ar 11.A, 11.B un 12.B klases skolēniem tikās Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolvents, Rīgas Stradiņa universitātes students Rolands Indričāns un viņa domubiedrs Southwestern Advantage mentors Kristaps Kaža. Studenti, daloties ar saviem pieredzes stāstiem, vidusskolēniem izskaidroja laika menedžmenta pamatus un kā veiksmīgi izvēlēties turpmākās studijas. Paldies abiem mentoriem par vērtīgajām un izsmeļošajām nodarbībām! Zināšanas, ko jaunietis nodod jaunietim, vienmēr palīdz vienaudžiem labāk izprast, kā risināt līdzīgas situācijas un šķēršļus pašu ikdienās.
    Paldies par iedvesmojošo nodarbību!

"Kur labāk spert savus nākamos divus soļus dzīvē"

22.11.2023. 12. AB klašu jaunieši piedalījās karjeras atbalsta pasākumā "Kur labāk spert savus nākamos divus soļus dzīvē", kuru vadīja Kārlis Ploks - mārketinga nodaļas projektu vadītājs,augstskolas RISEBA 4.kursa students, prezentācijas prasmju priekšmetā un JA Latvija līderu programmas vieslektors un pasniedzējs profesionālajā vidusskolā.
    Nodarbības laikā lektors dalījās savā pieredzē par studijām RISEBA, studijām ārzemēs, Erasmus iespējām, kā arī sniedza praktiskus padomus kā un kādas studijas izvēlēties.

"Kā mēs sargājam Latviju?"

Šajā, Latvijai īpašajā svētku nedēļā, jaunieši no 7.-9.klasei piedalījās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētajā lekciju ciklā "Kā mēs sargājam Latviju?" Tā nebija tikai lekcija, bet saruna par to, kas ir drošība, kā justies drošiem un kas ir tas, ko katrs indivīds var darīt, lai valsts būtu drošībā un aizsargāta?
    Par aktīvu līdzdalību un pareizām atbildēm uz jautājumiem daži skolēni saņēma balviņas.
    Skola saņēma dāvanu-spēli "Latvijas Neatkarības karš" ar Aizsardzības ministra Andra Sprūda novēlējumu Ziemeļvalstu ģimnāzijai.

Karjeras nedēļa 2023

9. klašu skolēnu viesošanās Mākslas un mediju tehnikumā

15. jaunieši no devītajām klasēm, kurus interesē dizaina, mākslas un mediju pasaule, un karjeras konsultante Santa Sīle 18. oktobrī apmeklēja Mākslas un mediju tehnikumu. Tur viņus sagaidīja un ar skolu iepazīstināja direktores vietniece audzināšanas darbā Ginta Rukmane. Jaunieši ar interesi klausījās informāciju par mediju mākslas, dizaina, koka un metālmākslas un tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļu. Redzēja jauniešu iespaidīgos diplomdarbus un jauniešus mācību procesā gan ar kameru rokā, gan darbojošā smēdē. Katru gadu kāds 9. klases absolvents no Ziemeļvalstu ģimnāzijas savu nākotni izvēlas saistīt ar Mākslas un mediju tehnikumu. Šķiet, ka nākamais gads nebūs izņēmums.

Viesošanās Ādažu čipšu ražotnē

Uzzinājām par kartupeļa ceļu līdz čipsu pakai. Ar virtuālo briļļu palīdzību paviesojāmies ražotnē. Degustējām dažādus čipsus, un katrs izveidoja savu īpašo čipsu garšu.

Kļūsti par brīvprātīgo!

Brīvprātīgais darbs ir iespēja ikvienam ar savu gribasspēku, mērķtiecību un brīvo laiku iesaistīties dažādas kampaņās un aktivitātēs. 20.10. 11. b klases skolniece Patrīcija Bergmane iepazīstināja 7. – 8. klašu skolēnus ar savu dalību organizācijā "Palīdzēsim.lv".

"Mērķē augstāk!"

19.10. Rīgas vispārizglītojošo skolu Karjeras izglītības atbalsta centrs (KIAC) pulcināja aktīvākos un mērķtiecīgākos jauniešus no 13 Pārdaugavas skolām uz radošo nodarbību "Mērķē augstāk".
    Dzīves virsotnes katram ir savas un arī ceļš līdz tam katram savs, tomēr ikvienam, laiku pa laikam, nepieciešams kāds atbalsts. Jauniešu studijas BaMbuss vadītāja Līga Siliņa un projektu koordinatore Laura Anspuka sniedza gan praktiskus padomus, gan palīdzēja jauniešiem caur spēli un grupu darbu iepazīt sevi un atklāt jaunās iespējas. Motivācija atklāt, mācīties, darīt un sasniegt ir Karjeras nedēļas 2023 gan pamudinājums, gan jauniešiem tik nozīmīga drosme "mērķēt augstāk"!

Tavas iespējas ar AFS

AFS Starpkultūru programmas ir starptautiska nevalstiska bezpeļņas brīvprātīgo organizācija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas, lai palīdzētu attīstīt zināšanas, iemaņas un izpratni, taisnīgākas un mierpilnākas pasaules radīšanai. 18.10. brīvprātīgie no Itālijas un Latvijas dalījās savā pieredzē ar 8. – 9. klašu skolēniem par apmaiņu programmām, mācību iespējas ārzemēs, brīvprātīgo darbu, kā arī par iespēju uzņemt viesskolēnu savā ģimenē.

IT eksāmens

Sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru 18. – 20.10. 5. - 9. klašu skolēni piedalījās pirmā IT eksāmenā – noskaidroja savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām, un drošību internētā.

Jauniešu studija BaMbuss

Gribi apgūt un pilnveidot savas prasmas un iemaņas, iegūt jaunu pieredzi un pilnvērtīgi pavadīt savu brīvo laiku? 18.10. Jauniešu studijas "BaMbuss" brīvprātīgie no Portugāles un Turcijas iepazīstināja ZVĢ vidusskolēnus ar Eiropas Savienības apmaiņu programmām, konkursiem, radošām darbnīcām un citām aktivitātēm.

Studiju iespējas Rīgas Ekonomikas augstskola (REA)

18.10. 12. klašu jaunieši iepazinās ar studiju iespējām Rīgas Ekonomikas augstskolā (REA) jeb Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā (SSE Riga). Kopš 2010. gada REA pieder Stokholmas Ekonomikas augstskolas, Latvijas Universitātes un REA absolventu asociācijas (SSE Riga Alumni Association) izveidotam fondam.
    Katru gadu augstskolā uzņem aptuveni 130 studentus, no kuriem ap 50% ir no Latvijas, ap 20% no Lietuvas, ap 15% no Igaunijas, pārējie no citām valstīm. Studijas notiek angļu valodā. Pie Ziemeļvalstu ģimnāzijas jauniešiem Karjeras nedēļas ietvaros viesojās REA studente Estere Zitcere.

17.10.2023. otrā Karjeras nedēļas dienā Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās AFS starpkultūru programmas dalībniece Akari Kobayashi - jauniete no Japānas, kurā šobrīd dzīvo un mācās Ozolniekos. Mūsu skolas 11. a klases skolnieces Ellas Zarānes ģimene šobrīd uzņēmās rūpes par Akari. Pati Ella pagājušajā gadā piedalījās apmaiņas programmā Japānā. Akari iepazīstināja 9.b, 10.ab, 11.a klašu skolēnus ar tradicionālo Japānu. Ellas emocionāls stāstījums par Japānas tradīcijām, dabu, skolas dzīvi, valodu, cilvēkiem noteikti iedvesmoja jauniešus dalībai apmaiņu programmās.

No 16. līdz 20. oktobrim, Latvijas skolās notiks Karjeras nedēļa, kuru jau vienpadsmito reizi organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pilsētu un novadu izglītības iestādēm. Šī gada Karjeras nedēļas tematika ir "Tavs prasmju portfelis", aktualizējot dažādu prasmju nozīmi personīgajā un profesionālajā attīstībā.
    Katrā no Karjeras nedēļas tematiskajām dienām skolēni varēs atklāt un attīstīt sev interesējošās prasmes. Pirmdien uzmanības lokā būs vispārīgās jeb caurviju prasmes, otrdien skolēni izzinās personīgās prasmes, trešdien jaunieši varēs pārbaudīt savas prasmes IT jomā, savukārt ceturtdien – iepazīt profesionālās prasmes kopā ar profesiju pārstāvjiem. Nedēļas noslēgumā visas iegūtās zināšanas par prasmēm katram skolēnam būs iespēja apkopot savā prasmju portfelī, kas šogad izvēlēts kā Karjeras nedēļas simbols.
    Karjeras nedēļu 2023 Ziemeļvalstu ģimnāzijā atklāja skolas absolvente Kristīne Zariņa. 5.c, 6.c, 7. b, 7.c, 8. a, 8.c, 9.a, 9.c klašu jaunieši uzzināja, kā dalība brīvprātīgajās organizācijās veicina personīgo prasmju attīstību.

Karjeras nedēļa 2023 sākumskolā

Karjeras nedēļas laikā 1.b klasē par arhitekta profesiju stāstīja Renāta Čepigusa tētis – Aleksandrs Čepiguss no SIA “DUAL arhitekti.” Skolēni ar prieku izmēģināja iespēju projektēt sapņu dzīvokli.

Vēl 1.b klasē par fizioterapeita profesiju stāstīja Ralfa Ridera mamma – Kristīne Ridere.

ZVĢ absolvents Edgars Lomako, 3.A klases un 1.c klases skolēnu tētis. Drošības dienesta vadītājs biznesa kompānijā "Circle K".

2.a klasei karjeras nedēļā bija iespēja nedaudz uzzināt par programmētāja profesiju. Kas tā tāda ir? Ko programmētājs dara? Kas programmētājam jāprot? Paldies, Gabrielas Pavļukevičas, tētim!

Karjeras nedēļas ietvaros pie 1.d klases bija atnākusi Marijas mamma - stjuarte, kura ļāva mums sajusties kā Boinga 321 pasažieriem. Mēs ielūkojāmies pilotu kabīnē, piemērījām glābšanas vestes, skatījāmies, kā notiek stjuartu apmācības. Vislielāko sajūsmu bērnos radīja pilota filmēts video pa logu lidmašīnas nosēšanās brīdī.

Karjeras nedēļa. Profesija "Ārsts". 2.d klase, 13.10.2023. Piedalās ārste Tatjana Millersone.

Atpakaļ uz skolu

11.10.2023. 10.AB un 11.AB klašu jaunieši piedalījās nodarbībā "Aktīva līdzdalība – dzīvesveids un mācīšanās iespējas". Ieva Grunšteine ir Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolvente, neformālās mācīšanās trenere, NVO (nevalstisko organizāciju) aktīvistē, jaunatnes darbiniece, Erasmus + jaunatnes projektu eksperte dalījās savā pieredzē par neformālām mācīšanās veidiem, NVO un jaunatnes darba pieredzi. Jauniešiem tika dota iespēja ieskatīties Ievas "prasmju portfelī" un rast atbildi uz jautājumu "Kādēļ ir vērts aktīvi līdzdarboties?"

RSU - "Atvērti pasaulei!"

12. klašu skolēni - topošie absolventi ir nopietnas izvēles priekšā - kā pareizi pieņemt lēmumu par savu profesionālo karjeru? 11.10.2023. Rolands Indričāns, Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolvents, iepazīstināja jauniešus ar Rīgas Stradiņa universitāti: fakultātēm un programmām, studentu dzīvi un projektiem. Nākotne ir šodiena!

 

FLEX apmaiņas programma vidusskolēniem

FLEX programmu izveidoja Amerikas Savienoto Valstu Kongress 1992. gadā. Programmas mērķis ir veicināt starpkultūras izpratni starp Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotājiem un reģiona valstīm.
11. A klases skolniece Ieva Grundmane 2022./2023. mācību gadā piedalījās FLEX apmaiņas programmā Virdžinijas štatā ASV. 22.09.2023. g. Ieva dalījās savā pieredzē – dzīvi Amerikas viesģimenē un mācībām Rockbridge County High School Lexingtonā ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas 9a., b. un 10.a., b. klašu jauniešiem.
Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā un “American Councils for International Education” aicina skolēnus piedalīties FLEX apmaiņas programmā 2024./2025. mācību gadā.

"Atpakaļ uz skolu"

2023. gadu visā Eiropā atzīmē kā Eiropas Prasmju gadu, atgādinot par konkurētspējas, līdzdalības un talanta nozīmi.
Ziemeļvalstu ģimnāzija katru gadu iesaistās akcijā "Atpakaļ uz skolu" un arī šis gads nav izņēmums.
Akcijas "Atpakaļ un skolu/Atpakaļ uz universitāti 2023" ietvaros, 10. un 11. klašu skolēniem bija iespēja satikties ar ZVĢ absolventi Vendon/ Draugiem Group IOT pārdošanas projektu vadītāju Veroniku Malnaču. Paldies Veronikai par dalīšanos savā pieredzē kā sasniegt savus mērķus, kā arī stāstot par prasmēm, kuras ir bijušas visnoderīgākās karjeras un personīgajā izaugsmē. Paldies par iedvesmojošiem vārdiem!

Aizvadīts projekta "Kods: L.A.U.K.I." noslēguma pasākums

2023. gada 4. aprīlī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš – LLU) Aulā notika Mūžizglītības centra, Britu padomes (British Council) pārstāvniecības Latvijā un vairāku lauku uzņēmēju noslēguma pasākums projektam "Kods: L.A.U.K.I.", kurā latviešu un mazākumtautības pilsētu skolu jaunieši, karjeras konsultanti un pedagogi iepazina lauku dzīvi, nodarbinātības iespējas, kā arī kliedēja mītus, kas radušies sabiedrībā par dzīvi laukos. Tāpat pasākumā pirmizrādi piedzīvoja jauniešu veidotie reklāmas video par uzņēmējiem un viņu vadītajiem uzņēmumiem.

Projekta laikā dalībniekiem bija iespēja gūt izpratni par lauku dzīvesstilu un vērtībām, dažādām uzņēmējdarbības iespējām lauku teritorijās, praktisko pieredzi un piedzīvot reālus dzīves piemērus, tādējādi veicinot kritisko domāšanu un medijpratību. Tāpat skolēniem uzzināja par digitālā mārketinga iespējām lauku uzņēmējdarbības un dzīvesveida popularizēšanai jauniešu auditorijās pilsētās, kā arī iemācījās veidot reklāmas video.

Jaunieši savos reklāmas rullīšos atspoguļoja projektā iesaistīto uzņēmumu stāstus par dibināšanas aizsākumiem, uzkrāto pieredzi, izaicinājumiem, darbības principiem, produkciju klāstu, pieejamajiem pakalpojumiem, vērtībām un citām noderīgām atziņām, kā arī ļāva ieskatīties, kas slēpjas aiz uzņēmumu durvīm. Reklāmas rullīši tapa par 13 saimniekiem un viņu uzņēmumiem – ZS "Kotiņi", SIA "Laflora", zirgu sēta "Klajumi", SIA "Klavins Piano", ZS "Ķelmēni", SIA "Salika", safari parks "More", IK "Dabas gardumi”, "Piparmētru namiņš", starpnozaru mākslas grupa "Serde", "Strauss un kaza" un ZS "Kotiņi".

Pasākuma izskaņā notika projekta dalībnieku cildināšana:

 • nominācijā "Saturiski ekspresīvākais sižets" balvas saņēma - Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola un Daugavpils Valstspilsētas vidusskola,
 • nominācijā "Saturiski bagātākais sižets" balvas saņēma - Jelgavas Valsts ģimnāzija un Jelgavas 5. vidusskola,
 • nominācijā "Saturiski daudzveidīgākais sižets" balvas saņēma - Liepājas Raiņa 6. vidusskola un Liepājas 7. vidusskola,
 • nominācijā "Saturiski atraktīvākais sižets" balvas saņēma - Rēzeknes 6. pamatskola un Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija,
 • nominācijā "Saturiski mākslinieciskākais sižets" balvas saņēma - Ziemeļvalstu ģimnāzija un Rīgas Arkādijas vidusskola,
 • nominācijā "Saturiski izzinošākais sižets" balvas saņēma - Ventspils Valsts 1.ģimnāzija un Ventspils 2.vidusskola.
 • "Atpakaļ uz skolu"

  27.04. sporta un veselības mācības stundu 12.b klasei vadīja Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolvente, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studente Elizabete Gapone. Topoša plaša profila fizioterapeite iepazīstināja skolas beidzējus ar mācībām LPSA, rehabilitācijas kursa saturu un mācību priekšmetiem. Jauniešiem bija iespēja iejusties gan klienta, gan fizioterapeita lomā.

  Karjeras atbalsta integrēšana mācību procesā

  11. klašu skolēniem tika piedāvātas nodarbības, sniedzot atbalstu projektu darbu izstrādē. Attālinātās mācības vadīja TSI (Transporta un sakaru instituts) pasniedzēji. Mg. Sci. Soc. Ilona Kauce Transporta un sakaru institūta bibliotēkas vadītāja iepazīstināja jauniešus ar informācijas avotu un informācijas satura vērtēšanas kritērijiem; praktiski parādīja, kā un kur meklēt informāciju zinātniski pētnieciskajam darbam.

  12. klašu skolēni uzzināja par aktuālām biznesa tendencēm TSI bakalauru studiju programmas "Uzņēmējdarbība un Vadība" direktores Veronikas Siliņevičas, Ph.D, nodarbībā.

  10., 11. un 8.b klašu skolēni kopā ar prof. DR.SC.ING. Mihailu Savrasovu attālināti iesaistījās diskusijā par mākslīgā intelekta šodienu un nākotni.

  "Atpakaļ uz skolu"

  Strauji tuvojas eksāmenu laiks, un vidusskolas beidzēji ir izšķirošas izvēles priekšā: ko darīt tālāk?
  Ar savu pieredzi dalās Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolventi.
  12.04. 12.AB klašu skolēni tikās ar 2021./2022. m. g. absolventiem Rolandu Indričānu un Ralfu Lakševicu. Tikšanās laikā jaunieši uzzināja par mācību iespējām Rīgas Stradiņa universitātē un Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā.
  19.04. nodarbību par studijām Latvijas Universitātē vadīja 2020./2021. m. g. absolvents Krišs Jānis Dombrovskis. Ko darīt pēc vidusskolas, kā izvēlēties piemērotu augstskolu, vai ir vērts piedalīties studentu dzīvē – Krišam ir savs aizraujošs un atklāts stāstījums!

  13.04. - 14.04. Jauniešu centra KAŅIERIS komanda ciemojās Ziemeļvalstu ģimnāzijā

  9., 10., 11. klašu skolēni tika iepazīstināti ar jauniešu iespējām dažādās Eiropas programmās:
  Erasmus+ jauniešu apmaiņām, Eiropas brīvprātīgo darbu.
  Brīvprātīgās no Gruzijas un Turcijas, kopā ar jauniešu centra darbiniekiem,
  darbojās interaktīvi un interesanti, lai jauniešiem rastos izpratne un interese par šo programmu iespējām.

  Tikšanās ar Sandru Lapkovsku

  Pirms 20 gadiem Latvijas Jaunā teātra institūta producente Sandra Lapkovska pabeidza savas mācības Ziemeļvalstu ģimnāzijā. 1. martā skolas absolvente tikās ar 11.a un 12.a klašu skolēniem (ar padziļinātu sociālo zinātņu un kultūras un mākslas apguvi). Jūras skautu skola, mācību gads vidusskolā Norvēģija, brīvprātīgais darbs, darbs jaunatnes organizācijā – Klubā "Mājā" un Latvijas Jaunatnes padomē, studiju gadi Latvijas Kultūras akadēmijā – Sandras ceļa posmi līdz starptautiskajā festivālā "Homo Novus" organizēšanai ... sandra@theatre.lv

  Tehnobuss ZVĢ

  Uz Ziemeļvalstu ģimnāziju ciemos bija atbraucis pirmā mobilā demonstrāciju laboratorija Latvijā - TEHNOBUSS.
  Tehnobusā ciemojās 6.a, 8.a., 8.c. un 9.d klase. Skolēni tika iepazīstināti ar inženierzinātņu iespējām un pielietojumu dzīvē, informēti par nozares daudzveidību un tās produktiem. Metināšanas izmēģinājuma stendā drosmīgie varēja piedalīties metināšanas procesā.

  Izglītības izstāde "Skola 2023"

  No 3. līdz 5. martam izstāžu centrā Ķīpsala norisinājās starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2023". Izstādē piedalījās valsts un privātās augstskolas, koledžas, profesionālās izglītības iestādes, mācību centri un vidusskolas, kas piedāvā daudzveidīgas izglītības iespējas.
  Īpaši noderīga šī izstāde ir 9. un 12. klašu jauniešiem, kuriem pēc dažiem mēnešiem ir jāveic izvēle- kur mācīties tālāk? Arī daudzi Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni izmantoja iespēju apmeklēt izstādi.

  ZVĢ lasītavā ir iekārtota mini versija par izstādi "Skola2023". Tiem jauniešiem, kas nevarēja apmeklēt lielo izstādi, ir iespēja iepazīties ar augstskolu, tehnikumu, koledžu reklāmas un prezentācijas materiāliem.

  03.02. 12. b klases jaunieši, ķīmijas padzilinātajā kursa ietvaros, apmeklēja Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru

  Laura: "Uzzināju kā un kāpēc studenti izmanto dažādas simulācijas tehnoloģijas un atkārtoju zināšanas par pirmās palīdzības sniegšanu."
  Airisa: "Uzzināju kā norit eksāmeni, kolikvijas un apmācības jaunajiem mediķiem. Ņemot vērā, ka RSU ir mana pirmā izvele universitāšu izvēlē, šī ekskursija bija vērtīga, lai apstiprinātu manu vēlmi tur studēt."
  Ieva: "Uzzināju, ka RSU Tehnoloģiju centrā pieejamas dažādas gan virtuālās realitātes, gan simulāciju tehnoloģijas, kas nodrošina jaunos studentus ar pilnvērtīgu pieredzes ieguvi, lai tie būtu spējīgi sagatavoties potenciālajam amatam medicīnas jomā. Vēl es iemācījos, kā veikt asins parauga paņemšanu no pacienta rokas, un atkārtoju kā pareizi veikt kardiopulmonālo reanimāciju."
  Valērija: "Uzzināju, kā medicīnas studenti mācās rīkoties realitātei atbilstošās situācijās, kā arī to, kā viņi tiek testēti. Papildināju arī savas zināšanas par neatliekamo palīdzību."

  ********

  Projekts "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

      * Skatīt video --->

  ********

  "Prakse.lv" seminārs

      07.12.2022. 12.a un 12. b klašu skolēni, 14.12. 2022 11.a un 11.b klašu skolēni tikās ar Latvijā lielākā karjeras portāla "Prakse.lv" pārstāvi Elīnu Mazuri.
      Jaunieši piedalījās aptaujā, uzzināja par portāla piedāvātajām iespējām un "izspēlēja" darba interviju.

  "Atpakaļ uz skolu!"

      Ziemeļvalstu ģimnāzija absolventi aktīvi iesaistās akcijā "Atpakaļ uz skolu!".
      21.10. ar 12. a klases jauniešiem tikās RSU Eiropas studiju fakultātes studente Nikola Trupa.

      9.12. 12. b klases skolēni uzzināja par studiju iespējām RSU Medicinas un Rehabilitācijas fakultātēm. Ķīmijas stundas vadīja absolvente Elizabete Meņģele. Jaunieši atzinīgi novērtēja informāciju par Stradiņas universitātes fakultātēm, mācību procesa organizāciju un priekšrocībām.
      20.12. skolā viesojās Western Michigan University Collage of Aviation students Jānis Strupis. 8.c, 11.a/b un 12.a/b klašu skolēni uzzināja par WM universitāti, studiju iespējām un dzīvi ASV.

  Nāc studēt RTU!

      23.11.2022. 12.AB klašu jaunieši tikās ar RTU projektu vadītāju Aigaru Asmisu.
      Kāpēc studēt augstskolā? Kādi ir universitātes populārākie virzieni? Kā notiek mācības ar skati uz nākotni? Ko piedāvā Talantu programma? Kā kļūt par līderi? Ko piedāvā RTU Karjeras centrs? Kāpēc piedalīties ERASMUS programma? Aizraujoša un interaktīva diskusijā jaunieši guva priekšstatu gan par mācību procesu modernajā vidē Ķīpsala, gan par plašām ārpus studiju iespējām.

  Karjeras nedēļas izstāde lasītavā "Es esmu supervaronis!"

  Karjeras nedēļa 2022 sākumskolā

      Visas sākumskolas klases aktīvi piedalījās karjeras nedēļas norisē. Tika izveidots stends, lai aicinātu bērnus un skolotājus piedalīties karjeras nedēļā.

  Daži piemēri no karjeras nedēļas norisēm

  3.a klase

      3.a klase 17. oktobrī izrunājām bankas pārstāvju profesiju. Izpildījām uzdevumus par tēmu "Sapņiem ir jākrāj" no Swedbank piedāvātās programmas.

  4.c klase

      Bija ekskursijā uz lidostu. Bērni uzzināja, cik daudz profesiju/apkalpojošā personāla ir iesaistīti, lai mēs varētu lidot - pilots, mehāniķi, redzējām ugunsdzēsēju mācības …
      Iepazinās ar biļešu kontroliera darbu, izmēģināja – iet caur skeneri… bija ļoti interesanta ekskursija.

  3.c klase

      3.c klasei 4.oktobrī klases ekskursija uz lidostu. Profesijas lidostā. Un klases stunda. Zīmējām nākotnes profesijas un salīdzinājām ar 1. klases zīmējumiem un profesiju izvēlēm. Vai ir tās pašas domas par nākotnes profesiju, vai ir jau izvēlēta cita profesija.

  1.b klase

      17. oktobrī klases stundā runāja par profesijām. Mana nākotnes profesija un manu tuvāko ģimenes locekļu profesijas. Kā skolā jāmācās, lai varētu iegūt savu izvēlēto profesiju.

  1.d klase

      1.d klase 17. oktobrī klases stundā runāja par karjeru, skatījās video par profesijām, kādas varētu būt nākotnē, un zīmēja savu vīziju par nākotnes profesiju.

  4.b klase

      4.b klasei 20. oktobrī bija klases stunda par pavāru profesiju. Gatavojām apsveikumu mūsu skolas pavārēm.

  2.a klase

      2.a klase apmeklēja Dzelzceļa vēstures muzeju, kur iepazinās ar dažādām profesijām.

  Visas 2. klases

      Visas 2. klases vizuālās mākslas stundās runāja par profesijām un zīmēja tās. Vēlāk būs darbu izstāde sākumskolā.

  3.b klase

      3.b klase 2. novembrī bija jūrnieku apmācības centrā. Iepazināmies ar kuģa apkalpes darbu un saistītajām profesijām. Bērni uz simulatora varēja iejusties kuģa stūrmaņa lomā un izvest kuģi no ostas atklātā jūrā, sekot līdzi radarā kuģa atrašanās vietai. Vēl citā simulatorā bija iespēja stūrēt ātrlaivu un glābt cietušos
      Šajā ekskursijā 3.b klase devās ar sabiedrisko transportu un pa ceļam bija iespēja iepazīties ar dzejnieka profesiju. Pie Raiņa pieminekļa noskaidrojām, kam šis piemineklis un kādām īpašībām un zināšanām jābūt dzejniekam. Tālāk ceļš turpinājās gar Mākslas Akadēmiju un tad pārrunājām, kādas profesijas tur var apgūt un kādas īpašības ir nepieciešamas māksliniekiem.

  Karjeras nedēļa 2022

      Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni aktīvi piedalījās Karjeras nedēļas 2022 pasākumos: tiešsaistes semināros, videonodarbībās, diskusijās, tikšanās ar absolventiem, mācību ekskursijās, mācību un klases stundās.

      VIAA organizētie karjeras atbalsta pasākumi tika integrēti mācību procesā:
      1. 20.10. diskusija jauniešiem tiešsaistē @TavaiKarjerai "KĀDAS SUPERSPĒJAS VEIDOS MANU NĀKOTNI?" –
      tika integrēta mācību procesā
      2. 20.10. diskusija vecākiem tiešsaistē @TavaiKarjerai "KĀ PALĪDZĒT BĒRNAM ATKLĀT SAVAS SUPERSPĒJAS?"
      3. 19.10. 7.–9. KLAŠU SKOLĒNIEM videonodarbība "ATKLĀJ SAVAS SUPERSPĒJAS!" -
      tika integrēta gan klases stundās, gan mācību jomu stundās
      4. 19.10. 10.–12. KLAŠU SKOLĒNIEM videonodarbība "IEPAZĪSTI SAVAS SUPERSPĒJAS UN IZMANTO TĀS!" –
      tika integrēta klases stundās
      5. 19.10. 5.-6. KLAŠU SKOLĒNIEM (darba lapas) "RADOŠUMS UN SADARBĪBA – MANAS SUPERSPĒJAS!" –
      tika integrēta gan klases stundās, gan mācību jomu stundās
      6. 17. - 21.10 1.-4. KLAŠU SKOLĒNIEM (darba lapas) "RADOŠUMS UN SADARBĪBA – MANAS SUPERSPĒJAS!" –
      tika integrēta klases un mācību jomu stundās

      Spilgtākie Karjeras nedēļas 2022 pasākumi:
      1. 19.10. Kāda varētu būt mana profesija? Skolnieku un nozaru profesionāļu tiešraides diskusija par nākotnes profesijām. Organizēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un Ziemeļvalstu ģimnāzija. Piedalījās 18 jaunieši no 8. - 9. klasēm. Video šeit--->
      2. RD IKSD KIAC organizētie Sociālo prasmju skolas "Start Strong" semināri Ziemeļvalstu ģimnāzijā: 9.–10. klašu jauniešiem "Jaunā uzņēmēja ABC"; 11.-12. klašu jauniešiem "Veiksmīga uzņēmējdarbība". Diskusijās piedalījās 250 jaunieši no Rīgas vispārizglītojošām skolām.
      3. 1.- 8. klašu skolēnu radošo darbu izstāde "Manas superspējas" (skolas lasītavā).

  Ikgadējā Karjeras nedēļā aicinās jauniešus atklāt savas uzņēmējspējas

      No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar reģionālajiem partneriem. Šogad Karjeras nedēļa atzīmē savu desmitgadi un ar saukli "Uzņēmējspējas – tavas superspējas!" aicinās ikvienu, īpaši skolēnus, izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas. Arī Ziemeļvalstu ģimnāzijas jaunieši piedalās ikgadējā Karjeras nedēļā, papildinot kopējo pasākumu klāstu ar Sociālo prasmju skolas "Start Strong" nodarbībām uzņēmējdarbības prasmju attīstīšanai un skolēnu un nozaru profesionāļu tiešraides diskusiju par nākotnes profesijām "Kāda varētu būt mana profesijā?"(kopā ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju)
      Skatīt video--->

      Karjeras nedēļas plāns--->

   

  Projekts "KODS: L.A.U.K.I."

      Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte - LLU) Mūžizglītības centrs Jelgavā kopā ar Britu padomes (British Council) pārstāvniecību Latvijā un uzņēmējiem laukos uzsākuši projekta "KODS: L.A.U.K.I." īstenošanu, kurā latviešu un mazākumtautības pilsētu skolu jaunieši, karjeras konsultanti un pedagogi iepazīs lauku dzīvi, nodarbinātības iespējas un kliedētu mītus, kas radušies sabiedrībā.
      Projekta aktivitātēs iesaistīti Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 5. vidusskolas, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes 6. pamatskolas, Rīgas Arkādijas vidusskolas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Liepājas 7. vidusskolas, Ventspils 2. vidusskola un Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolēni, pedagogi un karjeras konsultanti.
      Ziemeļvalstu ģimnāzijas komanda: Alise Tola (10.a), Madara Strautniece (10.b), Niks Dumbergs (10.a), Armands Cepurītis( 10.b) un pedagogs karjeras konsultante Vera Lapkovska

  Projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" pagarināts līdz 2022. gada 31. augustam.

      Karjeras attīstības atbalsta uzdevumi 2021./2022.m.g.:
      • PKK tīkla saglabāšana;
      • Informatīvs un metodisks atbalsts;
      • Karjeras atbalsta pieaugušo izglītībā uzsākšana;
      • Karjeras izglītības integrēšanas pilnveidotajā mācību saturā turpināšana;
      • Profesionālās izglītības pievilcības stiprināšana.

      KAA projektu koordinēs 2 pedagogi karjeras konsultanti:
      Santa Sīle (7. - 8. kl; 9. c; 9. d kl)
      Vera Lapkovska (9. a; 9. b; 10. - 12. kl)
      PKK Santa Sīle un Vera Lapkovska vadīs gan grupu, gan individuālās konsultācijas.

  6. aprīlis - Junior Achievement Latvia Karjeras izvēles programmas Ēnu diena

      Līdz 28. martam Uzņēmumi piesaka vakances Ēnu dienai.

 • 9. marts - 14. marts. Pieteikšanās 1. kārta. Skolēni piesakās vienai ēnojamai vakancei, apliecinot Ēnu devējam savu dalību Ēnu dienā.
 • 15. marts - 17. marts. Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida. Šajā laikā nevar skolēni pieteikties uz vakancēm.
 • 18. marts – 21. marts. Pieteikšanās 2. kārta - noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.
 • 22. marts – 24. marts. Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.
 • 25. marts – 28. marts. Pieteikšanās trešā kārta - noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.
 • 29. marts – 31. marts. Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.
 • 1. aprīlis. Nejaušais Ēnotājs - skolēnu pieteikšanās uz brīvajām vakancēm tikai tajos uzņēmumos, kuri ir piekrituši uzņemt motivētos skolēnus, kuri nav apstiprināti 1., 2. un 3. kārtā.
 •     Piesakoties brīvajai piedāvātajai vakancei, skolēns automātiski kļūst par piedāvātās vakances Ēnotāju.
      Līdz 5. aprīlim. Komunikācijas un saziņas laiks. Ēnu devējiem jāinformē Ēnotāji par Ēnu dienas plānoto norisi, vietu un laiku.

       Lasīt vairāk https://enudiena.lv/

  ********

  Izstādē "Skola 2022" Ķīpsalā

      Ja esi pārdomās par to, kur mācīties, ko studēt un par ko kļūt, tad tev noteikti no 11. līdz 13. martam ir jāapmeklē izstādē "Skola 2022" Ķīpsalā!
      Trīs dienās varēsi iepazīties ar izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, konsultēties ar studentiem, pasniedzējiem un karjeras konsultantiem, apmeklēt izglītojošus seminārus un piedalīties aizraujošās aktivitātēs.
      Savus nākamos studentus izstādē "Skola" gaidīs gandrīz visas Latvijas augstskolas. Izstādē piedalīsies arī koledžas, tehnikumi un profesionālās vidusskolas.
      Ja vēl neesi izlēmis, par ko īsti vēlies kļūt, tad izstādē izmanto iespēju satikt karjeras konsultantus. 30 minūšu garā sarunā konsultanti palīdzēs apzināt tavas stiprās puses – talantus, intereses, prasmes – un aplūkot profesijas, kurās tās labāk realizēt. Pietiekšanās konsultācijām uz vietas izstāžu centra foajē.
      Ķīpsalā varēsi satikt ne vien studentus un mācībspēkus, bet arī citas iedvesmojošas personības, piemēram, olimpiskos čempionus 3x3 basketbolā, skolēnus, kas nodibinājuši savus uzņēmumus, IT tehnoloģiju guru un citus. Apmeklē “Datorium” tehnoloģiju skatuvi, piedalies meistardarbnīcās, iesaisties konkursos, diskusijās un izbaudi aizraujošo izstādes atmosfēru!

  ********

  Karjeras nedēļa 2021

      Jau devīto gadu no 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad Karjeras nedēļa ar saukli "IKT tavai karjerai" veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus, kā arī pašiem izmēģinot spēkus jauniešu ideju hakatonā. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Karjeras nedēļa ar saukli "IKT tavai karjerai" notiks kopā ar pasākuma organizatoriem reģionos gan vispārējās, gan profesionālās izglītības iestādēs. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu būs tiešsaistē, savukārt daļa pasākumu vienas klases vai vienas komandas ietvaros notiks klātienē, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.
      Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

  ********

  9. klašu skolēni ir nopietnas izvēles priekšā: kur mācīties tālāk?

      2021. gada 5. maijā Ziemeļvalstu ģimnāzijas Skolēnu vadības centrs (SVC) tiešsaitē uzrunāja mūsu skolas topošos vidusskolēnus. Ar savu pieredzi dalījās Linda Megija Švekle, Ance Kaķe, Rolands Indričāns un Krišs Jānis Dombrovskis. Direktores vietniece Beāte Kaupāsa iepazīstināja jauniešus ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas vispārējās vidējās izglītības programmām.

  Nacionālo bruņoto spēku tiešsaistes nodarbības

      9. - 12. klašu skolēni 2021. gada aprīlī piedalījās Nacionālo bruņoto spēku tiešsaistes nodarbībās "Gods kalpot Latvijai!". Jaunieši uzzinājā par valsts militārās aizsardzības sistēmas pamatu; galvenajiem uzdevumiem, sastāvu, tehniku; par dažādām karavīra profesijām, kas pieejamas tieši Sauszemes spēku mehanizētajā kājnieku brigādē, kā arī tika iepazīstināti ar vispārējiem kritērijiem, lai pieteiktos militārajā dienestā.

  Medijpratības tiešsaistes nodarbības

      Sagaidot aprīli, kas ir Baltijas medijpratības mēnesis, 10., 11. un 12. klašu jaunieši apguva svarīgāko par medijpratību: kas un kādi ir mūsdienu mediji un medijpratība; iemācījās atšķirt mediju satura veidus: trenējā prasmi, kas mūsdienās noder, lai būtu možiem informācijas pārbagātības laikmetā. (Švekle Linda Megija,12.a klase)

  Tiešsaistes pasākumā "Augstskolu Atvērtās durvis 2021"

      15. 04. Ziemeļvalstu ģimnāzijas 11. - 12. klašu skolēni virtuāli piedalījās pasākumā "Augstskolu Atvērtās durvīs 2021". Jaunieši ieguva aktuālāko informāciju par mācību iespējām desmit dažādās Latvijas augstskolās: Rīgas Tehniskajā Universitātē, Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības Universitātē, Vidzemes Augstskolā, Latvijas Kultūras Akadēmijā, Banku Augstskolā, RTU Rīgas Biznesa skolā, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju Augstskolā “RISEBA” un Latvijas Sporta pedagoģijas Akadēmijā. Pasākumu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un tas notika Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS ID 3713) ietvaros.

  ĒNU DIENAS 2021 ZVĢ

      Februārī tradicionāli visā valstī notiek "Ēnu diena" – jauniešiem tiek dota iespēja iepazīties ar dažādām profesijām, "pielaikot" profesionāļu kurpes, ieskatīties darba tirgū.
      Bet šogad "ēnošana" Ziemeļvalstu ģimnāzijā notika savādāk – virtuāli.
      6. klašu skolēni klases stundās iepazinās ar digitālo interaktīvu spēle "Kļūšu par profesionāli" - parprof.lv vietne
      Skolēniem bija lieliskā iespēja virtuāli iepazīt 37 dažādu profesiju pārstāvju ikdienu viņu darba vidē, kā arī noskaidrot profesijās nepieciešamās prasmes, zināšanas un veicamos pienākumus.
      Spēli "Kļūšu par profesionāli" izstrādājusi VIAA sadarbībā ar psiholoģi, karjeras konsultanti, Vidzemes Augstskolas (ViA) docenti Agitu Šmitiņu un SIA "MIDIS". Spēle tapusi ar ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu.
      09.02. 11.a klases jaunieši attālināti tikās ar uzņēmēju Andreju Vītoliņu - stādaudzētavas "Dimzas" vadītāju un Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētāju.
      Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni aktīvi piedalās skolu programmā "Dzīvei gatavs".
      Kopā skolu programmas "Dzīvei gatavs" piedāvātās 2704 nodarbības - tiešsaistes stundas, vieslekcijas un ekskursijas, izmantojušas 243 dažādas izglītības iestādes visā Latvijā.
      No "Dzīvei gatavs" FB mājas lapas:
      "Šodien vēlamies teikt lielu PALDIES skolām, kuras seko līdzi mūsu iespējām un piedāvā saviem skolēniem daudzveidīgu un pilnveidojošu mācību saturu!"
      Aktīvākās skolas RĪGĀ un RĪGAS REĢIONĀ:
      Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, Ziemeļvalstu ģimnāzija, Iļģuciema vidusskola, Valsts Klasiskā ģimnāzija, Rīgas Kultūru vidusskola, Rīgas 84. vidusskola, Rīgas 64. Vidusskola.

      10.02./12.02. 11.B un 8.a klašu skolēni piedalījās virtuālās ekskursijās IT karjerā IT uzņēmumā "Accentura". Nodarbības laikā skolēni uzzināja, cik plašas ir iespējas IKT nozarē, pārliecinājās, ka darbs IT nav tikai programmēšana, uzzināja kādas profesijas šajā jomā ir pieprasītas, un kas jādara, lai tur nokļūtu! Kā arī virtuālajā tūrē iepazina pašu Accenture Latvia un uzzināja par tā misiju mūsdienu pasaulē.

      17.02./09.03. 10.B un 12.AB klašu skolēni virtuāli piedalījās uzņēmumā AS "KPMG Baltics" nodarbībā "Viedās ierīces un kiberdrošība". KPMG ir globāls neatkarīgu dalībfirmu tīkls, kas piedāvā revīzijas, nodokļu un konsultāciju pakalpojumus, ciešā sadarbībā ar klientiem, palīdzot tiem mazināt riskus un izmantot iespējas.

      9.02. - 26.02. 9. – 12. klašu skolēni piedalījās nodarbībās par aprites ekonomiku Zero Waste Latvija. Virtuālās ekskursijas tika integrētas mācību procesā – ķīmijas un dabas zinību stundās. Zero Waste mērķis ir piesārņojumu mazināšana, ievērojot bezatkritumu dzīvesveida galvenos pamatprincipus – samazināt patēriņu, izmantot atkārtoti un pārstrādāt atkritumus.

      29.01.;15.02. 11.AB klašu skolēni dabaszinību stundās piedalījās virtuālā ekskursijās un diskusijās par SIA "Getliņi EKO".
      SIA "Getliņi EKO" ir Rīgas un Stopiņu novada kopīgi izveidots uzņēmums, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs – "Getliņus". Poligons ir viens no modernākajiem Eiropā, šobrīd tas tiek veidots un attīstīts kā mūsdienīgs un drošs atkritumu pārstrādes centrs.

      Ziemeļvalstu ģimnāzijā ir izveidojusies tradīcija – ik gadu iepazīstināt vidusskolu beidzējus ar izglītības iespējām Dānijā. 03.02. sadarbībā ar StudyStart.lv tika organizētas virtuālās tikšanās 12.AB klašu skolēniem ar starptautiskās organizācijas koordinatoru Sandru. Jaunieši uzzināja, kāpēc jāstudē Dānijā: par augstskolām un bakalaura programmām, par iestāšanās nosacījumiem, kā arī par kultūras un izklaidu iespējām.

      Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolventi aktīvi iesaistījās "Ēnošanā 2021".
      1.02. 12.B klases jauniešiem Natālija Misiņa stāstīja par to, kādas problēmas ir ceļā, lai izveidotu lielāko konferenču zāli Baltijā, par izglītības nozīmi savu mērķu sasniegšanai, kā arī deva motivāciju par to, ka viss, ko tu dzīvē vēlies sasniegt, ir iespējams!
      08.02. Tikšanās ar ZVĢ absolventu Danielu Zvidriņu, RISEBA studentu.
      09.02. Tikšanās ar ZVĢ absolventi Ievu Konstantinovu – stāsts par projektu menedžera darbu.
      Skolēnu atziņas: būt aktīvam savas nākotnes profesijas meklējumos, nebaidīties vērot, izmēģināt; angļu valoda ir "must have", bet tagad ir jāzina vēl kāda valoda (tas ir to vērts); jāprot plānot savu laiku, sadarboties ar citiem un būt stresa izturīgam.
      10.02. Tikšanās ar ZVĢ absolventi Anastasiju Rodinu, RTU studenti.
      11.02. Tikšanās ar ZVĢ absolventi Inesi Slavinsku (zobu higiēnisti).
      17.02. "No idejas līdz biznesam" Tikšanās ar ZVĢ absolventu Tomu Lange.
      17.02. Tikšanās ar ZVĢ absolventu Rolandu Nagli, RTU studentu (datorika un programmēšana)

      3.03. un 10.03. 11.AB/12.AB klašu skolēni virtuāli piedalījās Prakse.lv nodarbībā "Jaunietis darba tirgū: pieredze un izglītība - kur ir balanss?"
      "Karjeras nodarbība bija ļoti interesanta un noderīga. Mums bija svarīgi uzzināt kā rīkoties darba intervijā, kā veidot CV un motivācijas vēstuli. Pēc nodarbības rodas drosme nebaidīties no jaunā un nezināmā." (Vītola Daniela 11.A)

      24.02. un 10.03. 9.ABC/10.AB klašu skolēniem notika virtuālā nodarbība par apmaiņas programmu ASV "Global Cultural Exchanges: High School in the USA". Jaunieši uzzināja par programmas priekšrocībām – iespēju "atklāt" Ameriku: par pieteikšanas nosacījumiem, mācību procesu vidusskolās un dzīvošanu viesģimenēs.

  "Ēnu" mēnesis Ziemeļvalstu ģimnāzijā

      Ziemeļvalstu ģimnāzijā šogad 7.-8. klašu skolēni "ēnoja", nevis vienu dienu, kā ierasts, bet visu februāra mēnesi, piedaloties dažādos tiešsaistes pasākumos-lekcijās, interaktīvās, izzinošās nodarbībās - gan klases stundu laikā, gan citu mācību priekšmetu stundās.
      Skolēni piedalījās virtuālā ekskursijā Getliņos, mācījās taupīt dabas resursus, šķirot atkritumus un dzīvot "zaļi".
      Mums visiem kopā izdevās noorganizēt vairākas tiešsaistes tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem: bankas viceprezidentu, NBS virsseržanti, LR Ieslodzījuma vietas pārvaldes Rīgas Centrālcietuma apsardzes daļas inspektoru, tulku un programmētāju.
      Klases stundās audzinātāji runāja par izglītības nozīmi karjeras izaugsmē, skolēni apzināja savu vecāku darba pienākumus, prognozēja un iztēlojās nākotnes profesijas.
      Skolēni uzzināja par SMU (skolēnu mācību uzņēmumi) organizēšanas un dibināšanas iespējām, izmantojot Junior Achievement Latvia palīdzību, izmantoja arī televīzijas platformas "Tava klase" pieejamos resursus, lai uzzinātu par žurnālista profesiju.
      Protams, ka šāda "ēnošana" nav salīdzināma ar klātbūtnes sajūtu, kas rodas, esot kādā uzņēmumā un runājoties ar profesionāli aci pret aci.
      Cerēsim, ka atkal nākamgad jaunieši varēs būt kāda "ēna" klātienē.

  12.A klases skolēni piedalījās online Kulturas koledžas nodarbībā

      Par tikšanos: Klases stundā mums bija lieliska iespēja satikt aktieri, pasākuma vadītāju un Kultūras koledžas pasniedzēju Mārtiņu Poču. Ne tikai runājām un klausījāmies, bet arī veicām radošus un aktīvus uzdevumus. M.Počs pastāstīja par iespējām studēt Kultūras koledžā, studiju maksu, programmām un pasniedzējiem. Ļoti interesanti bija uzzināt par to, kādas ir prakses iespējas, studējot šajā koledžā. Uzdevām arī dažādus jautājumus par aktiera un pasākuma vadītāja darbu. Mums pastāstīja par kurioziem un grūtībām, ar kādām Mārtiņš saskāries savā karjerā.

  Tiešsaites karjeras attīstības atbalsta nodarbība "Jaunietīs.Vecāks.Karjera"

      23.03.2021. Ziemeļvalstu ģimnāzijas 7. - 12. klašu skolēnu vecāki piedalījās tiešsaites karjeras attīstības atbalsta nodarbībā "Jaunietīs.Vecāks.Karjera".
      Interaktīvā pasākuma laikā vecāki uzzināja, kā sadzirdēt jaunieti, kā runāt par karjeru un kā atbalstīt lēmuma pieņemšanā par nākotni. Nodarbību vadīja Andris Arhomkins – starptautiskās karjeras un uzņēmējdarbības prasmju pilnveidošanas programmas "Start Strong" autors un koordinators.
      Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.

  12.A klases skolēni un Baltijas medijpratības mēnesis

      Sagaidot aprīli, kas, starp citu, ir Baltijas medijpratības mēnesis, 12.a klase apguva svarīgāko par medijpratību: kas un kādi ir mūsdienu mediji un medijpratība, iemācījāmies atšķirt mediju satura veidus. Īsāk sakot, trenējām prasmi, kas mūsdienās noder, lai mēs būtu moži informācijas pārbagātības laikmetā.(Švekle Linda Megija,12.a klase)

  Southwestern Advantage lekcija 12. klašu skolēniem

      24.03. 2021. 12.a un 12.b klašu skolēni kopā ar Southwestern Advantage lektoriem aizvadīja interesantu lekciju "Kā sagatavoties augstskolai?". Lektori iedvesmoja skolēnus veikt pareizu un sev interesējošu studiju izvēli un nebaidīties uzdrīkstēties. Visinteresantāk un labāk var iedvesmoties tad, kad mēs uzzinām citu pieredzi - abi lektori, Lauris un Iļja, dalījās ar atziņām, ko guva, uzsākot studijas. Zinu un ticu, ka ikkatrs skolēns aizdomājās, cik ļoti svarīgi ir sākt ieguldīt sevī, pilnveidot sevi, lai turpmākais ceļš taptu veiksmīgs gan personīgajā, gan karjeras ceļā. (Švekle Linda Megija,12.a klase)

  27.01.; 04.02.; 10.02.2021. Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skola par Start up kompānijām

       Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skola 10. - 12. klašu skolēniem organizēja tiešsaites karjeras atbalsta nodarbības par Start up kompānijām: no idejas līdz realizācijai. Jauniešiem tika dota iespēja darboties grupās: ģenerēt biznesa idejas un meklēt risinājumus. Nodarbības tika integrētas mācību procesā – angļu valodas un sociālās zinību stundās.

  06.01.2021. Tikšanās ar ZVĢ absolventu Dāvidu Puišeli par studijām RSU

       "12. klases pēdējais etaps ir pienācis, un dzirdu visapkārt mūžīgo jautājumu - ko un kur tālāk, kas un kāpēc? Lai pakāpeniski atbildētu uz šiem jautājumiem, var pētīt neskaitāmus augstskolu bukletus, mājaslapas, taču nekas neiedvesmo vairāk par iespēju uzzināt, ko par studijām vēstī kāds students, īpaši - mūsu skolas absolvents.
      Dāvids Puišelis, kas ir RSU 3.kursa starptautisko attiecību students, dalījās stāstā par savu ceļu no vidusskolas līdz studijām, kādas grūtības piedzīvoja un ko saprata. Iedrošināja ikkatru no mums, ko piedzīvosim, uzsākot mācību gaitas universitātē, kā arī deva padomus par darba apvienošanu ar studijām. Būtiski bija uzzināt mācību procesa atšķirības, piemēram, ka RSU ir moduļu sistēma.
      Pēc šīs tikšanās jūtos pārliecinātāka par savu turpmāko izvēli, nolēmu vēl vairāk iedziļināties studiju aprakstos. Zinu, ka daļa manu skolasbiedru arī interesējas par studijām RSU. Dāvids mani patiesi iedvesmoja un lika saprast, ka mani sagaida interesants dzīves posms - mācības universitātē!" Linda Megija Švekle, 12.a klases skolniece

  06.01.2021. Karjeras attīstības atbalsta pasākums ZOOM platformā 11. un 12. klasēm

       6.01.2021. 12.AB un 11.AB skolēni piedalījās tiešsaistes karjeras attīstības atbalsta pasākumā ZOOM platformā. Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolvente, 3. kursa studente Marija Dvornikova prezentēja Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSK): studiju virzienus un specializācijas iespējas:
      - Ekonomikā;
      - Finansēs;
      - Mazumtirdzniecībā;
      - Uzņēmējdarbībā.
      Studiju laikā studējošie iegūst plašas zināšanas ekonomikā un biznesā, kā arī uzņēmējdarbības pieredzi. Programma aptver tādas jomas kā ekonomika, finanses, grāmatvedība, vadība, komunikācija. Izvēles kursi tiek piedāvāti sociālajās un humanitārajās zinātnēs, kā arī personības attīstības jomā.
      Ar iegūto bakalaura grādu var strādāt grāmatvedības, nodokļu, banku un citu finanšu institūciju jomā, informācijas tehnoloģiju, reklāmas un mārketinga uzņēmumos, vairumtirdzniecības, mazumtirdzniecības vai ražošanas uzņēmumos u.c.

  02.03.2020. Rīgas Biznesa skolas rīkotā darbnīca "Silicon Valley Challenge"

       12. AB un 11.B klašu skolēni piedalījās RTU Rīgas Biznesa skolas rīkotā darbnīcā "Silicon Valley Challenge" un demonstrēja savu radošumu, uzdrīkstēšanos un karjeras vadīšanas prasmes.

  28.02.2020. Karjeras attīstības atbalsta pasākums – izstāde "Skola 2020"

      Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      9. - 12. klašu skolēni piedalījās izstādē "Skola 2020". Jauniešiem tika piedāvāta plaša un kvalitatīva informācija par mācībām Latvijā un ārzemēs. Skolēni apmeklēja praktiskās lekcijas, meistarklases un seminārus, individuālās konsultācijas un konsultācijas par studijām un darbu ārzemēs. Profesiju "pielaikošanā" jauniešiem bija iespēja piedalīties izzinošas aktivitātēs: "satikt robotus", "ienirt virtuālajā realitātē", iejusties "mediķu ādā".

  24.02.2020. 9. klašu skolēni iepazīstas ar Vidusskolnieku apmaiņas programmu

      9.AB klašu skolēni tikās ar Silviju Ozolu, delegāti un partneri Latvijā Vidusskolnieku apmaiņas programmā ASV "High School in the USA". 80.000 jaunieši vecumā no 16. - 18. gadiem no dažādam pasaules valstīm ik gadu izmanto iespēju mācīties kāda no vidusskolām ASV. Tā ir lieliskā iespēja uzlabot angļu valodu, attīstīt līderības spējas, iepazīstināt jaunu kultūru un kļūt globāli gatavam.

  19.02.2020. 9. klašu skolēnu grupa seminārā "Koks ir labs"

      9.ABC klašu skolēnu grupa piedalījās seminārā "Koks ir labs", kuru rīkoja Latvijas Kokrūpniecības federācija. Jaunieši apmeklēja izstādi "Iepazīsties – koks!", uzzināja par izglītības un karjeras iespējām meža nozarē. PIKC Ogres tehnikuma pārstāvji iepazīstināja skolēnus ar daudzveidīgām profesionālās izglītības iespējām savā mācību iestādē. Semināra noslēgumā jaunieši apmeklēja kokapstrādes uzņēmumu SIA "Troja".

  12. klašu skolēni iepazīstas ar augstskolu mācību programmām

      7.02.2020. 12AB skolēni tika iepazīstināti ar RTU Rīgas Biznesa skolas un Norwegian Business School mācību programmām 2020/ 2021. mācību gadā.

  30.01.2020. "Karjeras izglītības darbnīcas"

      30. janvārī sākumskolas ēkā notika karjeras atbalsta pasākums "Karjeras izglītības darbnīcas".
      1. klasēm par grimētāja profesiju stāstīja vairāku "Lielā Kristapa" balvu ieguvēja Dzintra Bijubena.
      Grimētāja stāstīja kur un kas jāmācās, lai varētu kļūt par grimētāju, lai varētu strādāt filmu tapšanā.
      Bērni /kuri gribēja/ varēja izbaudīt to, kā jūtās nogrimēti aktieri kinofilmās. Bērniem ļoti patika - grimu noņemt gribēja tikai retais.

      2. klases uzzināja par biomedicīnas laboranta un laboratorijas ārsta profesiju. Par savu profesiju stāstīja P. Stradiņa slimnīcas laboratorijas pārstāve Līga Bāriņa. Bērni varēja mikroskopā skatīties asins paraugus, darboties ar automātisko un Pastēra pipetēm. Eksperti sajūsmināja, ka pēc nodarbības kāds skolēns teica: "Tagad zinu, nebūšu kosmonauts, bet būšu laboratorijas ārsts."

      3. klasēm par kinooperatora un citām ar kino saistitām profesijām stāstīja Jānis Rubenis. Bērni uzzināja par mācību iestādēm, kurās var apgūt šīs profesijas. Tika demonstrētas kinokameras, kuras tiek izmantotas filmu tapšanā. Ar daļu kinotehnikas skolēni varēja darboties paši. Bērniem ļoti patika, ka, ienākot klasē, projektorā varēja redzēt sevi.

      4. klasēm par savu profesiju - finanšu un grāmatvedības komandas vadītājs - prezentēja Toms Černooks. Skolēni uzzināja, ka matemātika, sociālās zinības un svešvalodas ir svarīgi mācību priekšmeti, kas jāapgūst skolā, lai varētu strādāt šajā profesijā, jo daudzās starptautiskās kompānijās darba valoda ir angļu valoda. Toms pastāstīja, kādās augstākajās mācību iestādēs var mācīties, lai apgūtu šo profesiju. Kā darba devējs motivēja skolēniem domāt par sevi kā pozitīvu un mērķtiecīgu personību. Skolēni bija ieinteresēti Toma stāstītajā.

  15.01.2020. AS "SEB banka" organizētā finanšu pratības lekcija 12. klašu skolēniem

      Ar mērķi stiprināt jauniešos izpratni par finanšu plānošanu un naudas lietām, SEB bankas darbinieki jau piekto gadu apmeklē Latvijas skolas ar finanšu pratības lekcijām. Edijs Linbergs, (Vecākais korporatīvo darījumu vadītājs, Lielo uzņēmumu apkalpošanas pārvalde, AS "SEB banka") iepazīstināja jauniešus ar aktuāliem SEB pētījuma rezultātiem, kā arī datiem par jaunākajiem sasniegumiem tehnoloģiju nozarēs, kas jau tuvākajos gados izmainīs situāciju darba tirgū.

  14.01. 2020. portāla Prakse.lv organizēts izglītojošs seminārs Ziemeļvalstu ģimnāzijas 11. - 12. klašu skolēniem

      Semināra mērķis - palīdzēt jauniešiem karjeras izvēlē:
      īstās profesijas un mācību iestādes izvēle;
      Prakse.lv karjeras platformas;
      atvērto durvju nedēļa uzņēmumos;
      darba devēju ieteiktāko studiju programmu TOPs;
      ieskats darbā pieņemšanas procesā;
      vērtīgas diskusijas par karjeras jautājumiem;
      informācija par darba devēju viedokļiem attiecībā uz jauniešiem.

  12.12.2019. 5. - 12. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties nodarbībās "Atkritumu šķirošana, to samazināšana."

      Nodarbības autori Rīgas Tehniskās Universitātes studenti, "Precious Plastic Latvia" veidotāji - Rūdolfs Skuja un Rūdolfs Pētersons. Skolēni tika iepazīstināti ar atkritumu šķirošanu, tās ietekmi uz dabu. Jaunieši uzzināja par šķirošanas iespējām, vajadzību, plastmasas pārstrādes iespējām. Nodarbības tika integrētas mācību procesā: ķīmijas, bioloģijas un dabas zinību stundās. Skolēni uzzināja, ko var darīt individuāli, lai dotu savu ieguldījumu plastmasas piesārņojuma un kopējā atkritumu daudzuma mazināšanā.

  ZVĢ karjeras konsultanti pieredzes apmaiņas pasākumā Valmierā

      6. decembrī skolas pedagogi karjeras konsultanti (PKK) Vera Lapkovska un Santa Sīle piedalījās pieredzes apmaiņas pasākumā Valmierā. Tur bija noorganizētas vairākas tikšanās gan ar Valmieras Attīstības aģentūras pārstāvjiem, gan ar divu uzņēmumu (Valmieras Stikla šķiedras un Valmiermuižas alus ražotnes) speciālistiem. Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Pārgaujas Valsts ģimnāzijas PKK Inga Bērziņa un Lauma Lāce dalījās savā pieredzē.
      Katrs šāds pasākums ir impulss jaunām domām un idejām, ko varētu realizēt arī Ziemeļvalstu ģimnāzijā.

  Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Tā top, tur top"

      21. novembrī 5.C un 5.D klase un 3.decembrī 5.B klase karjeras atbalsta pasākuma "Tā top, tur top" ietvaros apmeklēja starptautisko lidostu "Rīgu", lai iepazītu lidostas darbību, uzzinātu to, cik daudz un dažādu profesiju pārstāvji, kuri nodrošina pasažieriem veiksmīgus lidojumus, šeit strādā.
      5.C klases skolēni pēc pasākuma dalījās pārdomās par redzēto un dzirdēto. Lūk, dažas no daudzām: "Man patika lidostā, dzirdējām ļoti daudz par lidostu, par lidmašīnām, par darbiniekiem, par ugunsdzēsējiem". Lorete uzzināja, cik daudz dažādu tehnisku palīglīdzekļu ir lidostā un cik daudz cilvēku rūpējas un uztur tos kārtībā. Nikolai patika, ka lidostas darbinieks, kas vadīja ekskursiju, atbildēja uz visiem skolēnu uzdotajiem jautājumiem. Un tādu bija daudz!
      Daudziem šī bija pirmā reize, kad viņi apmeklēja lidostu, tāpēc pasākums šķita vēl interesantāks. Janvārī lidostu apmeklēs arī 5.A klase.

  Swedbank praktisko mācībstundu programma "Dzīvei gatavs"!

      02.12.2019. 11AB skolēniem bija iespēja piedalīties Swedbank mācību stundā "Dzīvei gatavs!" angļu valodā. Jaunieši tika iepazīstināti ar nākotnes profesiju izaicinājumiem un diskutēja par dažādām prasmēm, kas jāattīsta jau šodien, lai nākotnē veiksmīgi darbotos profesijās, kas šobrīd vēl nemaz neeksistē. Tika pārrunātas tādas prasmes kā IT kompetence, sadarbība, emocionālā inteliģence, adaptēšanās spēja un citas. Skolēni pārbaudīja savas angļu valodas zināšanas par karjeru un darba tirgu nākotnē.

  Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Ceļā uz sevi"

      Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      2019. gada 20. novembrī 10. un 11. klašu skolēni praktiski mācījās izzināt sevi, apzināties savas prasmes un iemaņas un to atbilstību specifiskām nākotnes profesijām. Nodarbības laikā skolēni pilnveidoja komunikācijas prasmes, izmantojot vadītājas karjeras konsultantes un lektores Jolantas Priedes izstrādāto metodiku "Karjera kā airu laiva vai reaktīvā lidmašīna" - radošo interaktīvo metodi par karjeras veidošanas procesu. Katrs jaunietis praktiski mēģināja izveidot un raksturot savu iespējamo nākotnes karjeras modeli.

  Seminārs par augstākās izglītības iespējām Eiropā

      08.11.2019. 12. un 11.klašu skolēni piedalījās seminārā par augstākās izglītības iespējām Eiropā. Seminārs tika organizēts sadarbībā ar Baltic Council for International Education (BCIE). BCIE ir eksāmenu centrs Latvijā, kur var kārtot šādus starptautiskus eksāmenus kā IELTS, Cambridge English (Young Learner’s, KET, PET, FCE, CAE, CPE, BEC, ILEC, TKT), ACCA, Aptis. Viens no galvenajiem BCIE darbības virzieniem ir palīdzības sniegšana dokumentu noformēšanā studentiem, kas vēlas doties mācīties uz ārzemēm.

  11.A klases karjeras projekti

      1. Panākumu Universitāte
      Reizi mēnesī mēs, piecas 11. A klases meitenes, dodamies uz Biznesa Augstskolu ‘’Turība’’, kur kopā ar vēl aptuveni 500 skolēniem no visas Latvijas piedalāmies projektā "Panākumu universitāte." Katru reizi visas dienas garumā pie mums viesojas Latvijā pazīstamas personības, iedvesmojot mūs ar pieredzes stāstiem.
      Līdz šim pie mums ir viesojušies: Ilze Kalniņa-Dauga, Arstarulsmirus, Marta Kive, Gatis Sprūds, Artūrs Toms Plešs, Saina Einberga, Lauris Aleksejevs.
      Diskutēts par tādām tēmām kā "Personības ideāli un vērtības", "Personības pašpilnveide un attīstību veicinošie faktori", "Radošums un intelekts" u.c.
      Kā arī par katru lekciju ir izlasāmi Panākumu universitātes vēstnešu raksti (tiek publicēti arī mani rakstiņi):
      1. lekcija--->
      2. lekcija--->

      2. JAL Uzņēmējdarbības iedvesmas konference
      Biznesa idejas, uzņēmējdarbība? Digitālais mārketings? Programmēšana un jaunās tehnoloģijas? Taču, protams, tā visa pamatā – nepārtraukta sevis pilnveidošana un uzdrīkstēšanās. Iespēju apkārt mūsdienās ir pārāk daudz, atliek vien saskatīt sev tuvāko un rīkoties, taču tas nemaz nav tik viegli.
      Viena no šīm iespējām ir LIAA un Junior Achievement Latvia rīkotā uzņēmējdarbības iedvesmas konference, kur pulcējās vairāk nekā 5 tūkstoši skolēnu no Latvijas skolām. Plašajā dalībnieku pulkā bijām arī mēs, 11. A klases skolēni.
      Ieguvām plašu ieskatu par ideju izvirzīšanu, uzņēmuma dibināšanu, neaizmirstot, ka būtiski ir saglabāt cilvēcību un trenēt sevī lielu pacietīu, prast darboties komandā, sastrādāties un motivēt. Ar pieredzes stāstiem dalījās Latvijas vadošie uzņēmēji:
      Maksims Jegorovs (Accenture Latvia), Alise Balgalve (Muesli Graci), Edgars Rozenvalds (Wood Religion Barber Shop), Ieva Vīgante (Swedbank Latvia), Dāvis Dudelis (Avenei), Jānis Rozenblats (Mailigen), Iļja Krūmiņš (Gamechanger Audio), Carnival Youth.
      Paldies par iespēju būt vidē, kur apkārt rosījās tik iedvesmas pilnas personības!
      Linda Megija Švekle, 11.A klase

  29.10. 2019. Tikšanās 12. klašu skolēniem "Augstākās izglītības iespējas Somijā"

      12.AB klašu skolēni tikās ar Anželiku Krastiņu (International Coordinator/Senior Lecturer, School of Business and Culture, Lapland University of Applied Sciences, Jokiväylä 11C, Rovaniemi, FI-96300, Finland). Jaunieši iepazinās ar Somijas augstākās izglītības sistēmu un mācībām Lapzemes universitātē.

  29.10. 2019. Pieredzes apmaiņas seminārs skolotājiem "Kompetenču pieeja izglītības sistēmā Somijā"

      Ziemeļvalstu skolotāji piedalījās pieredzes apmaiņas seminārā par kompetenču izglītību Somijā. Sarunu vadīja Anželika Krastiņa.

  Karjeras nedēļa sākumskolā

      Skolēni karjeras nedēļā veidoja savas karjeras brilles un tika veidota izstāde.

      1.c klases skolēni zīmēja katrs savas profesijas brilles un prezentēja klasē.

      Karjeras nedēļas ietvaros 3.b klasē viesojās Martas tētis un stāstīja par drošību lidostā. Tika stāstīts par to, ko drīkst un ko nedrīkst pārvadāt ar lidmašīnu pasažieru bagāžā. Bērni varēja izmēģināt, kā darbojas metāla detektors. Pasākuma beigās bērni saņēma lidostas suvenīriņu - atstarotāju.

      3. D klase iepazinās ar advokāta, policijas krimināleksperta un velokurjera profesijām.
      Stundā ar advokātu.
      Mēs zinājām, ka advokāta pienākums ir aizstāvēt. Tiesu sēdēs viņš aizstāv cilvēkus, lai tos attaisnotu par nodarītiem pārkāpumiem (noziegumiem) vai panāktu mazāku sodu. Tomēr jaunums mums bija tas:
      * Cik ilgi, kas un kur ir jāmācās, lai kļūtu par advokātu?
      * Par ko priecājas un bēdājas advokāti saistībā ar savu darbu?
      Galvenais: advokāti ne tikai nostājas likumpārkāpēja pusē, bet bieži vien attaisno cilvēkus, kuri tiešām neko sliktu nav pastrādājuši, bet tikuši nepamatoti nosodīti!
      Stundā ar policijas kriminālekspertu.
      Lai advokātam būtu aizstāvamais, tad ir arī prokurors – tas, kurš izsaka apsūdzību un pieprasa konkrētu sodu. Kur prokurors iegūst pierādījumus, lai noteiktu nozieguma smaguma pakāpi, atrastu pierādījumus? Tos sagādā izmeklētāji un krimināleksperti!
      Mēs veicām ekspertīzes: dažādos veidos ņēmām pirkstu nospiedumus, salīdzinājām tos, apskatījām materiālus ar kuru palīdzību iespējams veikt smaržu, aromātu ekspertīzes, meklējām savu pēdu nospiedumus uz grīdas. Tagad saprotam, ka nevajag darīt neko sliktu, jo ar eksperta darbu daudz tiek atklāts…un tad par nodarīto nāksies atbildēt.

      Stundā ar velokurjeru.
      Velokurjera pakalpojums - interesants un ļoti ātrs sūtījumu nogādāšanas veids! Nav jādodas uz pastu, izsauc velokurjeru uz mājām, iedod savu sūtījumu, nosauc adresi un sūtījums nogādāts!
      Mūs interesēja un tagad zinām atbildes uz šiem u.c. jautājumiem:
      * Vai viegli visu dienu braukt ar riteni, braukt ātri pa trotuāriem, autoceļiem un reizēm neizbraucamām taciņām?
      Kādi mēdz būt sūtījumi, vai ir bijuši kādi ļoti dīvaini (kuriozi) sūtījumi?
      Kas notiek, ja sūtījums nejauši tiek sabojāts vai nav piegādāts norunātajā laikā?
      Cik tuvi vai tāli attālumi jāpārvar viena sūtījuma nogādāšanas laikā? Cik kilometru kurjers spēj nobraukt vienā dienā?

      4.b klasē viesojās Elizabetes tētis un stāstīja par dienestu armijā.

      14. oktobrī 4.c klase apmeklēja Swedbank interaktīvu aktivitāti - "Finanšu laboratoriju". Skolēniem nodarbībā jāatbild uz dažādiem ar finanšu pratību saistītiem jautājumiem, lai atklādu kodu, kas atslēdz seifu.

      4.d klasē par savām profesijām stāstīja Laura Vecāki. Māmiņa stāstīja par bērnu dārza audzinātājas profesiju, tētis - par būvinženiera darbu.

  17.10.2019. Interaktīvā diskusija

      11. un 12. klašu skolēni Karjeras nedēļas ietvaros piedalījās interaktīvā diskusijā par nākotnes profesijām un prasmēm, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū.
      Diskusiju vadīja LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studente Baiba Priede.

  16.10.2019. Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Es - savai nākotnei!"

      Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      12. klašu skolēni praktiski mācījās izpētīt sevī, apzināties savas prasmes un iemaņas, atpazīt savus talantus un to atbilstību specifiskām profesijām darba tirgū nākotnē, izmantojot personīgās izaugsmes trenera izstrādāto metodi “Izproti savu talantu”. Skolēni praktiski mācījās noskaidrot, kā izvēlēties profesiju, kas atbilst talantam; kāpēc tas ir svarīgi. Nodarbības laikā skolēni pilnveidoja komunikācijas prasmes. Nodarbības vadīja lektore, darbinieku attīstības un atlases eksperte, biznesa trenere un karjeras konsultante, RSU programmas “Organizācijas un menedžmenta socioloģija” vadītāja un pasniedzēja Mg. Paed. Sandra Pallo un personāla vadības un organizāciju attīstības eksperte, RISEBA pasniedzēja, uzņēmuma vadītāja, karjeras konsultante Mg.Psych. Daina Romanovska.

  16.10.2019. 10. A klases skolēni viesojās uzņēmuma Strandeck birojā

      Mācību ekskursijas tēma un devīze - Ēku konstruktīvā noturība un speciālistu atbildību – lai nesanāktu kā Zolitūdē. Speciālisti stāstīja jauniešiem par aprēķinu programmām un vizualizācijām, par inovatīvu tehnoloģiju pēcsaspriegto trošu metodi. Strandeck speciālisti piedalījušies un piedalās tādu unikālu objektu būvniecībā kā Mežaparka estrāde, Alfa paplašināšana, Žalgeris arēna Kauņā un citur.

  15.10.2019. Karjeras nedēļas 2019 atklāšanas pasākums "Ielogojies nākotnē!"

      Pasākumā piedalījās Ziemeļvalstu ģimnāzijas 8. – 10. klašu skolēnu komanda.
      Rīgas pilsētas skolu jaunieši kopā ar iedvesmojošām personībām diskutēja par profesijām un prasmēm nākotnē, apsprieda tehnoloģiju un mākslīgā intelekta nozīmi mūsdienās, kā arī izzināja to attīstību tuvākajā desmitgadē un ietekmi uz nākotnes darba tirgu. Diskusijas dalībnieku vidū bija uzņēmumā ,,Trauma Simulator’’ dibinātājs Sandis Kondrats, kurš attīsta anatomijas simulatorus gan medicīnas studentiem, gan neatliekamās palīdzības treniņu simulatorus mediķiem; bezpilotu gaisa kuģu dronu pilots Gvido Puķe, TechChill projektu vadītāja Lauma Sīle, influence Anete Ozoliņa, CERT.LV projektu vadītāja Madara Grīnvalde, kā arī citi uzņēmēji, kuri jau šobrīd strādā ar nākotnes tehnoloģijām.

  Karjeras nedēļa 2019

      Karjeras nedēļas pasākumos, kas norisinājās no 14. līdz 18. oktobrim, 83 Latvijas pilsētās un novados piedalījās vairāk nekā 137 000 jauniešu. Latvijas skolās notika dažādi ar karjeras izvēli un nākotnes profesijām saistīti pasākumi – diskusijas ar dažādu nozaru profesionāļu dalību, interaktīvas stundas, domnīcas, atvērto durvju dienas, radošās darbnīcas, akcentējot mākslīgā intelekta un tehnoloģiju lomu nākotnes darba tirgū.

  14.10.2019. Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Ceļā uz sevi"

      Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      9. klašu skolēni praktiski mācījās izpētīt sevī, apzināties savas prasmes un iemaņas, atpazīt savus talantus un to atbilstību darba tirgū nākotnē. Skolēni praktiski mācījās noskaidrot, kā izvēlēties profesiju, kas atbilst talantam; kāpēc tas ir svarīgi; kādas ir nākotnes profesijas, kurās varēs izmantot savu talantu; kādi ir galvenie noteiktas profesijas darba instrumenti. Nodarbības vadīja personāla vadības un organizāciju attīstības eksperte, RISEBA pasniedzēja, uzņēmuma vadītāja, karjeras konsultante Mg.Psych. Daina Romanovska.

  Dream Foundation

      09.10 2019. 11 – 12. klašu skolēni piedalījās Dream Foundation nodarbībā par izglītības iespējām ārzemēs. Dream Foundation sniedz iespēju pieteikties vairāk kā 50 augstskolām Eiropā, kas piedāvā aptuveni 7000 pilna laika studiju programmas angļu valodā.

  ZVĢ viesojas 2009. gada absolvente Santa Prancāne

      7.10.2019. Santa Prancāne ir absolvējusi University College Birmingham (UCB) ar bakalaura un maģistra grādiem un šobrīd strādā UCB kā Internacionālo studentu piesaistes speciālists. 12. un 11. klašu skolēniem tika dota iespēja angļu valodas stundās iepazīties ar mācībām Anglijā.

  Skolu programma "Dzīvei gatavs"

      2.10.2019. 7. a klases skolēni apmeklēja Finanšu laboratoriju (Swedbank) – piedalījās spēlē ar izlaušanās istabas (Escape room) elementiem un atbildēja uz dažādiem ar finanšu pratību saistītiem jautājumiem. Pēc Finanšu laboratorijas piedzīvojuma skolēni devās ekskursijā pa Swedbank centrālo ēku, kur mūsdienīgās audio un video pieturās uzzināja dažādus faktus par ēku, tās vēsturi un darbiniekiem. Noslēgumā piedalījās virtuālā lidojumā 25.stāvā un baudīja skatu uz Rīgu.

  28.05.2019. Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Ceļā uz sevi"

      Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      8. klašu skolēni praktiski mācījās izzināt sevi, savus dotumus, apzināties savas prasmes un iemaņas, talantus, un to atbilstību specifiskām profesijām. Darbnīcu laikā skolēni pilnveidoja komunikācijas prasmes kā arī tika aktivizēts pašnovērtēšanās process, izmantojot vadītājas karjeras konsultantes Jolantas Priedes izstrādāto metodiku "Karjera kā laiva vai reaktīva lidmašīna".

  23.05.2019. Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Es - savai nākotnei!"

      Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      5. - 6. klašu skolēni praktiski mācīsies izpētīt sevī, apzināties savas prasmes un iemaņas, savus dotumus, talantus un to atbilstību specifiskām profesijām, izmantojot personīgās izaugsmes treneres, karjeras konsultantes Agitas Šmitiņas izstrādāto metodi "Profesiju pasaule". Ar kartiņu palīdzību, tika veicināta skolēnu saruna par dažādām profesijām. Skolēni noskaidroja, kādi ir galvenie noteiktas profesijas darba instrumenti, profesijas "+" un "-"; radniecīgās profesijas. Praktiskās nodarbības laikā skolēni pilnveidoja komunikācijas prasmes, kā arī tika aktivizēts skolēnu pašnovērtēšanās process.

  Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Tā top, tur top"

      Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      2., 3. un 21. 05. 2019. g. 6. - 7. klašu skolēni iepazinās ar siera ražošanas uzņēmumu "SierŠtelle".
      Jaunieši piedalījās radoši izzinošā ekskursijā; uzzināja, kādas profesijas pārstāvji strādā siera ražošanas uzņēmumā, klātienē vēroja siera tapšanas procesu. Skolēniem tika pastāstīts par darba specifiku, darba apģērbu un darba apstākļiem. Tika sniegta informācija par darba iespējām nozarē. Jaunieši guva izpratni par uzņēmējdarbības principiem, nepieciešamam prasmēm un iemaņām. Radošas darbnīcās skolēni iejūtās siera meistara "ādā" - izmēģināja savas spējas pagatavot sieru.

  02.05.2019. Karjeras atbalsta pasākums "Meistarklases pie profesionāļiem"

      Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      Lai attīstīt karjeras vadības prasmes nākotnes lēmuma pieņemšanā 10. - 11. klašu skolēnu komandas (kopā 48 jaunieši) no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas un Rīgas 25. vidusskolas piedalījās karjeras atbalsta pasākumā ,,Meistarklases pie profesionāļiem’’ - četrās meistarklasēs un iepazinās ar fotogrāfa, biškopja, pavāra un apģērbu dizainera profesijām. Skolēni noskaidroja, kādi ir profesijas pārstāvju darba pienākumi, profesijas plusi un mīnusi. Meistarklasēs jaunieši pārbaudīja savas prasmes un interesi par iepazīto profesiju. Skolēni praktiski līdzdarbojās, izmēģināja darba procesu, pildīja dažādus uzdevumus.
      Iedvesmojošs veiksmes stāsts par tehnoloģijām, izaicinājumiem un uzdrīkstēšanos patīkami pārsteidza jauniešus uzņēmumā Draugiem Group birojā Ojāra Vācieša iela 6B.
      "Mūsu veiksmes pamatā ir uzticēšanās. Ikviena mūsu ideja, katrs projekts tiek veidots, domājot globāli, – virzīties pasaules tirgos nav nekāda ekstra, tas ir mūsdienu biznesa pats pamats." Lauris Liberts, dibinātājs un līdzīpašnieks
      "Uzņēmējdarbība nenozīmē dabūt ātri un daudz, jādomā ilgtermiņā. Ir svarīgi veidot tādu darba vidi, lai cilvēki turp nāktu nevis kā uz darbu, bet kā uz turpinājumu savas personības vajadzībām. Prioritāte ir cilvēki ar nerimstošu bērnišķīgu interesi kaut ko uzzināt." Agris Tamanis, dibinātājs un līdzīpašnieks

  25.04.2019. Karjeras vadības prasmju integrēšana IT stundās

      11.b klases skolēni, sadarbībā ar Latvijas Universitāti MII Tīkla risinājumu daļu, NIC mārketinga un komunikācijas vadītāju Danu Ludvigu, interaktīvā nodarbībā uzzināja
      Kas ir domēna vārds? Kā ir mainījusies tā nozīmē mūsdienu IT laikmetā? Kādas ir domēnu industrijas jaunākās tendences, tās plusi un mīnusi? Kādi faktori jāņem vērā, izvēloties veiksmīgu domēna vārdu? Ko domēna vārdos saredz, hakeri, marketinga speciālisti, uzņēmēji un IT speciālisti?
      www.nic.lv, www.pardomenu.lv, www.domenimi.lv
      "Lekcijā par domēnu vārdu izmantošanu ieguvu ļoti daudz jaunas informācijas. Likās interesanti, ka ikdienā tik bieži izmantoju domēnu nosaukumus, taču patiesībā tik maz par tiem zinu. Man arī ļoti patika, ka lekcijā bija arī praktiskā daļa- spēlējām izglītojošu un aizraujošu spēli, kuras gaitā uzzinājām daudz interesantu faktu par domēnu vārdiem."
      11.b klases skolniece Enija

  18.04.2019. g. AFS Latvija karjeras atbalsta pasākums

      5.-12. klašu skolēni tika iepazīstināti ar AFS apmaiņas programmām un mācībām ārzemēs; ar vasaras skolām un brīvprātīgā darba iespējām pasaulē. Jauniešiem tika dota iespēja pārbaudīt savas starpkultūru zināšanas un ieskatīties pasaules pilsonības izglītībā. Interaktīvās nodarbības vadīja apmaiņas programmas skolniece no ASV Reja Forreja (Reya Forrey).

  17.04. 2019. g. karjeras atbalsta pasākums "Profesiju DNS"

      Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      9. klašu skolēni analītiskas spēles veidā analizēja aktiera, operāciju māsas un pilota profesiju plusus un mīnusus; kopā ar ekspertiem piedalījās diskusijās, ieguva iespēju ieskatīties profesiju ikdienā, uzzināja par izglītības iespējām nākotnē.

  Karjeras kompetenču integrēšana mācību procesā

      9. aprīlī 10. AB klašu jaunieši apguva nākotnes plānošanas prasmes angļu valodā. Praktiskās nodarbības "Setting the Goals" vadīja Laine Kalēja, studentu organizācijas Southwestern pārstāve.

  ZVĢ absolventu dienas

      4.04. un 8.04. ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas jauniešiem tikās 2017./2018. m.g. skolas absolventi Marija Dvornikova un Dāvids Puišelis. Skolēni uzzināja par studiju iespējām Rīgas Ekonomikas augstskolas Rīgā (Stockholm School of Economics in Riga) un Rīgas Stradiņa universitātē.

  Nodarbības par drošibu 1. un 2. klasēm

      Marta beigās un aprīļa sākumā Ziemeļvalstu ģimnāzijas sākumskolas 1. un 2. klases skolēniem bija iespēja vērot interaktīvas nodarbības par drošību. Paldies par šīm jaukajām un noderīgajām bezmaksas nodarbībām skolotājai Agnesei Rudzrogai un 2.c klases skolnieka Adriana māmiņai.

  Karjeras atbalsta seminārs "Kā panākt, lai sapņi piepildās"

      27. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijas vidusskolēni piedalījās iedvesmojošā karjeras atbalsta seminārā "Kā panākt, lai sapņi piepildās", kuru vadīja EKA un Alberta koledžas līdzīpašniece, Augstākās Izglītības padomes locekle Anna Saltikova.
      "Nodarbība mani aizrāva – runājām par man aktuālu tēmu - kā būt laimīgam." (Megija, 12.B)
      "Ļoti motivējoša, iedvesmojošā un aizrautīga saruna, iedrošinājums sasniegt savus mērķus. Uzzināju, ka mani sapņi ir reāli, nedrīkst baidīties, jādomā pozitīvi. Rodas ticība par savu nākotni." (Rūdolfs, 12.B)

  Karjeras attīstības kompetenču integrēšana mācību stundās

      26. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijas 11.AB un 12.AB klašu skolēni pārbaudīja savu angļu valodas līmeni nodarbībā "The 21st century, new business and the English language changes". Jauniešus testēja, motivēja, iedrošināja un atbalstīja Banku augstskolas mācībspēks docente Sandra Kraže.

  Karjeras pasākums lidostā "Rīga" 5. klasēm

      No 18 līdz 27. martam projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums lidostā "Rīga" 5. klašu skolēniem.
      "18. martā mēs, 5.a klase, bijām ekskursijā uz lidostu. Lidostā mūs sagaidīja lidostas darbiniece. Mēs izgājām cauri drošības vārtiem un devāmies uz autobusu. Kad mēs braucām ar autobusu pa lidostu, varēja ļoti labi redzēt, kā lidmašīnas paceļas un nolaižas. Mēs uzzinājām, ka lidostā strādā stjuartes, pilots, dispečers, aģenti, informācijas darbinieki un muitas speciālisti. Ekskursijas beigās mums iedeva piekariņus, un visiem ekskursija ļoti patika."
      Unda Aivija Zilbere
      "Parasti pirmā darba diena pēc brīvlaika ir ļoti grūta diena, taču šī pirmdiena nebija tāda. Mēs - 5.c klase ar audzinātāju Kristīni devāmies ekskursijā uz lidostu “Rīga”. Mēs izbraucām ar skolas autobusu apmēram 8:40 no rīta, jo bija jābrauc ļoti maz, un pati ekskursija sākās 9:00. Sākumā mēs 0. stāvā sagaidījām gidi, kura mums iedeva spilgti zaļas vestes, ar kurā varam iziet uz lidlauka.
      Tad mēs uzgājām 1. stāvā, kur gide mums pastāstīja, kādas aviokompānijas piedāvā reisus no lidostas “Rīga”, to, ka šai lidostai rudenī paliks 45 gadi un daudz citu interesantu lietu. Tad mēs devāmies uz drošības kontroli, kur mēs uzzinājām, ka katrai personai, kas dodas cauri lidostai uz lidlauku, ir jāiziet cauri tai. Mums bija jānovelk jakas un cepures, un tās līdz ar telefoniem bija jāieliek speciālās kastēs, kas izgāja cauri rentgenam. Tikmēr mēs paši izgājām cauri metāla detektoram, un, ja tas pīkstēja, tad mums kaut kas bija no metāla, un dažiem pat tādēļ bija jāvelk nost zābaki.
      Pēc drošības kontroles mums bija atļauts doties uz lidlauku, kur mūs jau gaidīja autobuss. Tad mēs visi tajā sakāpām un sākām braukt. Mēs redzējām daudz dažādas lidmašīnas."     18. martā lidostu apmeklēja arī 5.d klase, savukārt 27. martā tur viesojās 5.b klase.

  SEB bankas karjeras nodarbība "Finanšu pratība"

       Vidusskolas skolēniem arvien biežāk nākas pieņemt svarīgus lēmumus dažādās dzīves situācijās, arī par finanšu lietām. Ar mērķi stiprināt jauniešos izpratni par finanšu plānošanu un naudas lietām, SEB bankas darbinieki jau ceturto gadu apmeklē skolas ar finanšu pratības lekcijām. 06.03.2019. 12. AB klašu skolēniem karjeras nodarbībā "Finanšu pratība" tika integrēta ekonomikas mācību stundās.

  Karjeras nodarbība "Darba intervija"

       Kā rakstīt CV? Kam pievērst uzmanību motivācijas vēstulē? Kā sagatavoties darba intervijai?
      Kopā ar Groningenas universitātes maģistranti L. Baldiņu 06.03.2019. 11.AB klašu skolēni praktiski "iejutās" darba meklētāju lomās.

  13. februārī norisinājās Ēnu diena 2019

       Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstina 1545 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 8664 vakances. Saglabājusies arī liela skolēnu interese par "Ēnu dienu" - portālā "www.enudiena.lv" šogad reģistrējušies 34 000 potenciālo ēnotāju. Šogad pieprasītākās profesijas skolēnu vidū ir programmētājs - 341 pieteikums, fizioterapeits - 273, pilots - 260, gaisa kuģa stjuarts - 250, feldšeris - 227, inženieris - 206, sabiedrisko attiecību speciālists - 180, žurnālists - 170, pavārs - 170, un ārsts - 160.
      340 Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni aktīvi piedalījās Ēnu dienā 2019.
      Aktīvākās klases: 2.B (visi skolēni), 5.C, 6.A, 6.D, 7.A, 8.C, 10.A, 11.B.
      ZVĢ SKOLĒNU ĒNU DIENAS 2019 PROFESIJAS:
      finanšu konsultants, floriste – pārdevēja, fizioterapeits, preču speciālists, friziere, bārmenis - viesmīlis, loģistikas speciālists, deputāts, automehāniķis, konferenču un pasākumu centra vadītāja, pirmsskolas skolotājs, inženieris, TV raidījumu vadītāja, programmētājs, ugunsdrošības speciālists, tiesnesis, uzņēmuma vadītājs, drošības sistēmu speciālists, projektu vadītājs, iekšējās kvalitātes konsultants, grāmatvedis, zobu tehniķis, pavārs, lektors, pārdošanas menedžeris, nekustamā īpašuma aģents, kancelejas preču veikala pārdevēja, policists, tetovētāja, klīnisko pētījumu speciālists, bibliotekāre, aviodrošības instruktors, tulkotāja, telekomunikāciju tīklu inženieris, auklīte, lielformāta drukas speciālists, jurists, ministrs, akrobātikas treneris, kora vadītāja, stjuarte, farmaceite, anesteziologs – reanimatologs, fotogrāfs, vetārsts, ceļojuma aģente,...

  9.-12. klašu jaunieši apmeklē izstādi "Skola 2019"

       1. martā projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros 140 Ziemeļvalstu ģimnāzijas 9. -12. klašu jaunieši apmeklēja 25. starptautisko izglītības izstādi "Skola 2019".
      Izstāde "Skola" – nozīmīgākais izglītības iespēju notikums Latvijā, kas pulcēja tūkstošiem jauniešu un piedāvāja plašu un kvalitatīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs.
      "Ieinteresēja Flex apmaiņas programma un pēc vidusskolas studijas ārzemēs." (Elīna)
      "Lieliska iespēja iepazīt dažādas mācību iestādes." (Liene)
      "Izstāde vairāk bija domāta vidusskolēniem, taču bija lietderīgi padomāt par iespējām pēc vidusskolas, izvirzīt mērķus tālākai profesionālai nākotnei." (Diāna)
      "Mērķis bija uzzināt vairāk par mācībām RSU. Kopumā bija interesanti pavērot, kādus mācību veidus piedāvā citas augstskolas." (Elizabete)

  Tikšanās ar absolventi Agnesi Kriķi

      26. februārī 9. ABC klašu skolēni tikās ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolventi Agnesi Kriķi. Pamatskolas beidzēji ir nopietnā lēmuma priekšā. Karjeras veidošanas procesā, Agnese iedrošināja jauniešus ieklausīties sevī, aktīvi izmantot darba tirgus iespējas, ticēt saviem spēkiem, nebaidīties riskēt, uzticēties ģimenei, draugiem un savai skolai - ZVĢ.

  Praktiskā nodarbība "Setting the Goals"

      19. februārī 9.ABC klašu skolēniem bija iespēja domāt un runāt par savu nākotni angļu valodā. Praktisko nodarbību "Setting the Goals" vadīja Laine Kalēja, studentu organizācijas Southwestern pārstāve.

  "Karjeras izglītības darbnīcas" 1. – 9. klašu skolēniem

       No 15. līdz 25. janvārim projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums "Karjeras izglītības darbnīcas" 1. – 9. klašu skolēniem.
      Skolēni, atbilstoši savam vecuma posmam, vēroja interaktīvas nodarbības - darbnīcas par pavāra profesiju. Jaunāko klašu skolēni darbojās ar ēdamo papīru, flomāsteriem un citām neparastām lietām, kuras var ieinteresēt skolēnus apgūt šefpavāra arodu. Vecāko klašu skolēni darbojās ar neikdienišķām ierīcēm, kurus izmanto augstas klases pavāri.
      Viesnīcas "Wellton Riga Hotel" šefpavāram Andrim Jugānam ir veiksmīgs profesionālās karjeras ceļš: arodmācības, darbs Vācijā, Ziemeļvalstīs, Lielbritānijā, Īrijā; uzņēmējdarbības pieredze restorāna "KUK BUK". Šobrīd A. Jugānam visvairāk patīk improvizēt un eksperimentēt - izdomāt jaunus neparastus ēdienus. Daži skolēni izrādīja īpašu interesi un pieteicas "ēnot" meistaru 13. februārī ĒNU DIENĀ 2019.
      "Vienīgais veids, lai kaut ko sasniegt, ir mācības!" (Miks Andrievs Vītoliņš, 7.C)
      "Sapratu, ka pavāra darbs ir ļoti radošs" (Deniss Petrovs, 9.A)
      "Man patika iejusties "pavāra lomā"" (Rinalds, 9.A)

  Tikšanās ar absolventu Tomu Langi

       29.01.2019 gadā 10., 11. un 12. klašu skolēni tikās ar ZVĢ 2008. gada izlaiduma absolventu Tomu Langi. Mācības RTU uzņēmējdarbības fakultāte, darbs tirdzniecības nozarē un loģiskais turpinājums - savs uzņēmums WUF KIDS. Darbs kā aizraušanās, kā iespēja radoši izpausties. Toms iedrošina jauniešus sākt nopietni domāt par savu nākotni jau tagad, meklēt līdzīgi domājošus, interesēties par vecāku profesijām, piedalīties ĒNU DIENĀS.

  Tikšanās ar Latvijas Universitātes zviedru valodas pasniedzējiem

      23.01. 2019. gadā 11. - 12. klašu skolēni - zviedru valodā runājošie – tikās ar Latvijas Universitātes zviedru valodas pasniedzējiem Andersu Olssonu un Ivaru Orehovu.
      Viņi pastāstīja gan par zviedru valodas mācīšanas vēsturi LU, gan par iespējām apgūt zviedru valodu, gan arī par sadarbības projektiem ar Zviedriju. Savukārt tikšanās otrajā daļā 12.klašu skolēniem, kuri šobrīd apgūst tēmu sports, bija iespēja tuvāk uzzināt par zviedru tenisa leģendu Bjernu Borju, kā arī citiem ievērojamiem zviedru sportistiem.

  Tikšanās ar ZVĢ absolventi M. Grāvīti – Indrāni

      22.01. 2019. gadā 9., 10., 11. un 12. klašu skolēni tikās ar ZVĢ absolventi M. Grāvīti – Indrāni - Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas 2.kursa studenti. LKA Latvijas Kultūras koledža ir viena no pieredzes un tradīciju bagātākajām koledžām Latvijā, kas piedāvā modernu izglītību kultūras jomā. Marutas stāsts ir patiesa atklāsme par drosmi, šaubām, panākumiem, vilšanos, cerībām, veiksmi, lieliem dzīves mērķiem un izaicinājumiem.
      Vairāk par Kultūras koledžu: http://kulturaskoledza.lv/

  Tikšanās ar ZVĢ 1. izlaiduma absolventi Elīnu Egli

      14.01.2019 gadā 11. un 12. klašu skolēni tikās ar ZVĢ 1. izlaiduma absolventi Elīnu Egli.
      "Manuprāt, katra diena sniedz iespēju izzināt sevi un atklāt līdzcilvēkus, īstenot lielākas vai mazākas ieceres biznesā un sabiedriskā darbā."/E. Egle/
      Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas (DAIF Latvija) līdzdibinātāja un Valdes priekšsēdētāja, Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platformas (KSA Latvija) līdzdibinātāja, Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu foruma (MVU Forums) līdzdibinātāja un Valdes priekšsēdētāja
      Pašlaik Elīna vada uzņēmumu "Baltic Id", kas aicina izmantot Baltijas jūras reģiona unikālās attīstības iespējas. E.Egle attīsta uzņēmumu "FasTracKids Latvia", ir iesaistījusies sabiedriskajā darbā kā valdes priekšsēdētāja Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijā un padomes priekšsēdētāja Latvijas Biznesa savienībā. Viņa arī ir līdzdibinātāja Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platformai (KSA Latvija). Strādājot par Valsts Prezidenta ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības padomnieci, LR Valsts Prezidenta kancelejā E.Egle gatavoja priekšlikumus un viedokļus Valsts prezidentam un Valsts Prezidenta kancelejai ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības jautājumos, stratēģiskās attīstības, publiskās pārvaldības, sociālās, fiskālās, izglītības un zinātnes jomās. Starptautisko pieredzi E.Egle guvusi kā Darba devēju vecākā padomniece Austrumeiropā un Centrālāzijā ANO Starptautiskā Darba organizācijā (ILO).

  Karjeras atbalsta praktiskā nodarbības "Ko nemāca skolā?"

      9.01. un 15.01.2019. gadā 11. - 12. klašu skolēni piedalījās karjeras atbalsta praktiskā nodarbībā "Ko nemāca skolā?" Radošā darbnīcā jaunieši mācījās formulēt karjeras plānošanas nosacījumus un posmus; novērtēja, cik svarīga domāt par dzīves mērķiem, nākotnes plāniem, un kādā veidā tos sasniegt. Kā īsts izaicinājums likās praktiskais uzdevums: ``5 minušu laika uzrakstīt 100 dzīves mērķus``. Nereāli? Reāli. Cik? 30! Nodarbības vadīja Starptautiskās studentu organizācijas Southwestern pārstāves Laine Kalēja un Diāna Bačkure.

  Karjeras izglītības darbnīcas "Izglītības sistēma un studiju iespējas Somijā"

      8.01.2019. gadā 11. - 12. skolēni piedalījās karjeras izglītības darbnīcas "Izglītības sistēma un studiju iespējas Somijā". Lekcijas laikā jauniešiem tika prezentēta gan vienā no vadošajām izglītības sistēmām pasaulē, gan studiju iespējas Somijā un Lapzemes Universitātē (Lapland University of Applied Sciences, Rovaniemi). Nodarbības vadīja Anželika Krastina (International Coordinator/Senior LectureSchool of Business and Culture Lapland University of Applied Sciences, Rovaniemi, Finland).

   

  Semināri "Jaunietis darba tirgū"

      05.12., 10.12., 12.12. portālā `Prakse.lv` pārstāvji organizēja 10.AB, 11.AB un 12.AB. klašu skolēniem seminārus "Jaunietis darba tirgū".
      Prakse.lv - darba, prakses un karjeras iespēju portāls. Portālam uzticas vairāk nekā 84 000 jauni speciālisti un 5000 darba devēju.
      Portālā Prakse.lv var aizpildīt karjeras testus, virtuāli piedalīties praksē 312 uzņēmumos, virtuāli sekot 219 profesiju pārstāvjiem, uzzināt kas ir Skolu un studiju TOPs, atrast informāciju par ekskursijām uzņēmumos "Atvērto durvju nedēļa", semināriem vidusskolās "Jaunietis darba tirgū", karjeras un izglītības katalogu "Veiksmes formula", TV raidījumu ciklu "Kurp dodies?", dokumentālām īsfilmām "Nākotnes aprēķins", mākslas filmu "Amatieris", u.c.

  Tikšanās ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolventi Aneti Konu

      03.12. 10A, 11A, 12A (humanitārā virzienā) klasēm literatūras stundas vadīja Ziemeļvalstu ģimnāzijas 2005. gada absolvente Anete Kona - vairāku grāmatu tulkotāja no somu valodas. Vai tā bija tikai neparasta stunda lasītavā, vai diskusija, vai intervija, vai monologs? Tas noteikti bija ļoti jaunā un talantīga cilvēka stāsts – klusa atklāsme par dzīves jēgu, savā ceļa un sevis meklējumiem, par drosmi un uzdrīkstēšanos.

  BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS

      Kas ir pilsoniskums?
      Tas ir laiks un enerģija, kuru veltām sabiedrībai un labajiem darbiem. Daži no mums šajā jomā aprobežojas ar nodokļu maksāšanu un balsošanu vēlēšanās, daži – aktīvi iekļaujas valsts politiskajā dzīvē un ir aktīvi savas valsts vai novada patrioti, citi – ir gatavi darboties sabiedriskajās organizācijās un brīvprātīgo kustībā, nodarboties ar labdarību u.t.t. Katram cilvēkam šī vajadzība just sevi kā sabiedrības daļu ir atšķirīga, taču tā ir ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļa (http://www.nva.gov.lv/karjera/).
      29.11., 06.12. un 11.12. brīvprātīgie no 12. B klases Megija Puriņa un Edvarts Mežulis dalījās savā pieredzē - novadīja 4 lekcijas – prezentācijas par brīvprātīgo darbu Eiropā 9.C, 10.AB un 11.AB klašu skolēniem.
      Eiropas Solidaritātes korpuss ir jauna iniciatīva, ko Eiropas Savienība sākusi, lai jaunieši varētu veikt brīvprātīgo darbu vai piedalīties projektos, kuri organizēti pašu valstī vai ārzemēs un kuru mērķis ir palīdzēt kopienām un iedzīvotājiem Eiropā.
      Ja vēlies brīvprātīgi strādāt sabiedrības labā, mājas lapā www.brivpratigie.lv meklē sev interesējošo nozari un piesakies brīvprātīgajam darbam! Jau tagad www.brivpratigie.lv atrodamas brīvprātīgā darba iespējas veselības un sociālās aprūpes, izglītības un zinātnes, valsts pārvaldes, dabas un vides, kultūras, sporta un citās jomās!

  STUDIJAS DĀNIJĀ

      21.11. ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas 12. klašu skolēniem tikās izglītības aģentūras Study Start pārstāve Sandra Umbrovska, kas pastāstīja jauniešiem par izglītības iespējām Dānijas augstskolās. Aģentūra nodarbojas ar atbalsta pasākumiem Latvijas studentiem, kas vēlas uzsākt studiju gaitas Dānijā, un vairāki mūsu skolas absolventi jau veiksmīgi izmantojuši Study Start sniegto atbalstu.
      Katru gadu uz Dāniju dodas studēt vairāk nekā 10 tūkstoši studentu no dažādām pasaules valstīm, izmantojot Dānijas piedāvāto iespēju studēt bez maksas un iegūt kvalitatīvu, mūsdienīgu un darba tirgū konkurētspējīgu augstāko izglītību. Visiem studentiem ir iespēja saņemt arī ikmēneša stipendiju, lai segtu dzīvošanas izdevumus.

      10. septembrī 12. klašu skolēni tiekas ar Dream Foundation pārstāvjiem, lai uzzinātu par studijām ārzemēs. Dream Foundation sniedz iespēju pieteikties vairāk kā 50 augstskolām Eiropā, kas piedāvā aptuveni 7000 pilna laika studiju programmas angļu valodā. Organizācija Dream Foundation ir dibināta 2008. gadā, šobrīd darbojas 10 Eiropas valstīs un palīdzēja uzsākt studijas ārzemēs gandrīz 3000 cilvēkiem.

      Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un to finansē ESF projekts "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs".
      Šogad 47 Latvijas pilsētās un novados Karjeras nedēļas ietvaros notika vairāk kā 140 interaktīvi, izglītojoši un daudzveidīgi pasākumi, kurus apmeklēja vairāk nekā 114 tūkstoši bērnu un jauniešu.
      Karjeras nedēļa notika arī Ziemeļvalstu ģimnāzijā, un tās tēma šogad bija karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā. Karjeras nedēļas 2018 sauklis "Būvē savu karjeru pats!" aicināja jauniešus karjeras plānošanu sākt ar sevis un savu iespēju iepazīšanu, mērķtiecīgi pašiem vadot un attīstot savu tālākās izglītības un profesijas izvēli. Mācību priekšmetu un klašu stundās skolēni izmantoja "karjeras klucīšus", "karjeras ķieģeļus", būvējot savu sapņu profesiju, plānojot nākotni.

      Izstāde "Būvē savu karjeru pats!"

      2018. gada 8., 9. un 10. oktobrī projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums "Ceļā uz sevi".
      9. - 10. klašu skolēni praktiski mācījās izzināt sevi, apzināties savas prasmes un iemaņas, savus dotumus, talantus, un to atbilstību specifiskām profesijām. Darbnīcu laikā skolēni pilnveidoja komunikācijas prasmes, izmantojot SIA Minerva izstrādāto "Emociju spēli", kā arī metodiku lēmuma pieņemšanai - Dilemma: "Upuris/Radītājs". Skolēni mācījās izvērtēt savas rakstura īpašības un izvirzīt nākotnes mērķus profesionālajā karjerā.

      11. klašu skolēni praktiski mācījās izvirzīt savus nākotnes mērķus, sastādīt mērķu sasniegšanas soļus, izmantojot programmas "Start Strong" elementus; ar praktiskiem piemēriem veica sevis izzināšanu un novērtēšanu. Skolēni izmēģināja karjeras izveides pamatelementus, mācījās praktiski pieņemt lēmumu par studiju vai profesijas izvēli. Meistardarbnīcu laika tika veicināta jauniešu saruna par mūsdienu darba tirgus prasībām un tendencēm, kā arī tika aktivizēts pašnovērtēšanās un lēmumu pieņemšanas process.
      Nodarbībās tika izmantota "Start Strong" metodika, kuru ir izstrādājuši karjeras kouči no Baltijas valstīm un ASV.

      3. decembrī Ziemeļvalstu ģimnāzijas 4. klasēm bija ļoti jauks un izzinošs karjeras atbalsta pasākums. Skolā viesojās Agita Šmitiņa un stāstīja par dažādām profesijām. Nodarbībā tika izmantotas lektores izstrādātais metodiskais līdzeklis - "Profesiju kārtis". Tā bija aizraujoša nodarbība ar rotaļu elementiem.

      2018. gada 10. oktobrī projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums "Es - savai nākotnei!".
      Meistardarbnīcā 12. klašu skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem karjeras izveides pamatelementiem, ar praktiskiem piemēriem mācījās veikt sevis izzināšanu un novērtēšanu, izmantojot personīgās izaugsmes trenera adoptētu metodi. Sadarbojoties, skolēni praktizēja karjeras lēmuma pieņemšanas modeli, attīstīja karjeras vadības prasmes ar mērķi gūt skaidru priekšstatu par to, kas veido karjeru un kas ir `iluzorā karjera`, kā orientēties mūsdienu darba tirgū, kādas ir tā prasības un kādi talanti būs pieprasīti nākotnē. Nodarbībās tika izmantota "Start Strong" metodika, kuru ir izstrādājuši karjeras kouči no Baltijas valstīm un ASV.
      Vidusskolas beidzēji atzinīgi novērtēja iespēju izzināt sevī, novērtēt savas karjeras vadības prasmes, lai pieņemtu apzinātu lēmumu par nākotnes studijām un profesijas izvēli.

      Skolēnu vecāki aktīvi iesaistījās Karjeras nedēļas 2018 organizēšanā - vadīja klašu stundās. Jaunieši ar interesi iesaistījās karjeras veiksmes stāstos: 5.A klases skolēni izzināja iepirkuma speciālista profesijas plusus un mīnusus; 5.B klases skolēni gan virtuāli, gan sarunā iedziļinājās policijas darbinieka ikdienā; 6.A klases skolēni devās "ceļojumā" kopā ar jūras kapteini; 8.B klases kolektīvs ieskatījās loģistikas firmas TNT/Fed Express ikdienā. 7.B klases komanda tika pie vērtīga sertifikāta no SIA "Team Up" par dalību komandas veidošanas pasākumā.

      9. oktobrī 10.A klases skolnieces piedalījās jauniešu diskusijā "Vadi savu karjeru pats?" Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā, kur par savu karjeras izvēli, profesijai nepieciešamajām prasmēm, veiksmēm un neveiksmēm stāstīja Latvijā populāri dažādu profesiju pārstāvji: TV personība un pasākumu vadītāja Lelde Ceriņa un AS "Latvijas Finieris" Iekārtu rūpnīcas direktors Māris Bumbieris. Profesiju dueli vadīja aktīvists un fitnesa treneris Dinārs Zāģers.

      11. oktobrī 9.C klases skolnieces Eiropas Savienības mājā piedalījās karjeras pasākumā ar Ansi Bogustovu "Zelta mirkļi! Iedvesmojies!":
      uzzināja, kā vienaudzes, skolnieces, Elīna Skrindževska un Laura Kreiviņa pasaules prasmju sacensībās Euroskils nopelnījušas zelta medaļu; modes mākslinieks un Ginta Budes modeļu skolas dibinātājs Gints Bude stāstīja par modeļu darba aizkulisēm; Latvijas pieprasītākais fotogrāfs Ilmārs Znotiņš iepazīstināja ar profesionālajiem izaicinājumiem "Photoshop un Instagram" laikmetā.

      Septembrī VIAA uzaicināja jauniešus piedalīties aptaujā par karjeras attīstības atbalstu vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs un to ieguvumiem. Vairāk nekā 19 tūkstoši 7. - 12. klašu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi (arī no Ziemeļvalstu ģimnāzijās) apliecināja, ka zina, kas ir karjeras atbalsts skolās un izprot tā nozīmi. Jaunieši kā noderīgākās un interesantākās karjeras aktivitātes nosauca Karjeras nedēļu, Ēnu dienas un mācību ekskursijas uz uzņēmumiem. Tikai viena trešā daļa no 9. un 12. klašu skolēniem ir izvēlējušies, ko darīs pēc skolas absolvēšanas, bet vairāk nekā 40% vēl nav izlēmuši par savu nākotnes profesionālo karjeru. Tas liecina par nepieciešamību stiprināt karjeras atbalstu un tā pieejamību izglītības iestādēs, palīdzot skolēniem izvēlēties savu izglītības virzienu un nākotnes profesiju.
      Karjeras nedēļas noslēguma dienā, 12. oktobrī, Ziemeļvalstu ģimnāzijas pedagogi karjeras konsultantes Baiba Rubene, Santa Sīle un Vera Lapkovska piedalījās VIAA gadskārtējā nacionālajā konferencē, diskutēja par karjeras attīstības atbalsta (KAA) nozīmi Latvijas izglītības iestādēs, kā arī uzklausīja jauniešu viedokli par KAA pakalpojumiem skolās un pašvaldībās.

      15.oktobrī 10.A klase apmeklēja uzņēmējdarbības konferenci "Uzdrīksties uzvarēt". Konferenci organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) ar mērķi iedrošināt jauniešus pievērsties uzņēmējdarbībai, attīstīt viņos prasmi un uzņēmību realizēt savas biznesa idejas un veiksmīgi īstenot mārketinga aktivitātes.
      Konferences tēma bija "Biznesā kā sportā" . Skolēni varēja iedvesmoties no Lattelecom Rīgas maratona vadītāja Aigara Norda, Latvijas Futbola federācijas prezidenta Kaspara Gorkša, dziedātāja un uzņēmēja Ozola, kā arī citu uzņēmēju iedrošinošajiem stāstiem.
      Konferencē tika piedāvāta arī iespēja apmeklēt partneru stendus un aprunāties ar Patentu valdes, Ekonomikas ministrijas, Swedbank un citu jauno uzņēmēju atbalstošo uzņēmumu pārstāvjiem.
      Šī bija ļoti vērtīga konference, jo sniedza informāciju par to, kā skolēns var kļūt par uzņēmēju vēl mācoties skolā un, ka viss ir iespējams! Uzdrīksties būt drosmīgs!

  "Swedbank" nodarbība 11.a un 11.b klasēm

      Pirmdien, 12. novembrī, mūsu skolā viesojās "Swedbank" pārstāve Adriana Kauliņa, lai 11.a un 11.b klases skolēniem vadītu nodarbību par tēmu "Nākotnes profesijas". Spraigā atmosfērā 40 minūtes pagāja nemanot, jo darba gaitā visiem bija jāiesaistās grupu aktivitātēs, kā arī jāspēj precīzi un argumentēti paust viedokli par mūsdienu prasībām darba tirgū. Interaktīvās nodarbības tika organizētas projekta "Dzīvei gatavs" ietvaros.

  Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Tā top, tur top" 2018. gada 5. un 8. novembrī

       2018. gada 5. un 8. novembrī projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums "Tā top, tur top".
      7. ABC klašu skolēni piedalījās radoši izzinošā ekskursijā maizes ceptuvē "Lāči". Jauniešiem tika sniegta informācija par mācību iestādēm, kurās var apgūt profesijas, kas nepieciešamas, lai strādātu maizes cepšanas uzņēmumos, darba iespējām šajā nozarē, kā veidot šāda tipa uzņēmumus, kādas iemaņas, prasmes nepieciešamas, kā vispār var kļūt par uzņēmēju.
      Skolēniem tika pastāstīts par darba specifiku, darba apģērbu, darba apstākļiem un citas noderīgas lietas par šīs nozares profesijām.
      Praktiskā darbošanās - skolēni iejūtas maiznieka - konditora lomā, piedalījās radoši izzinošā ekskursijā un klātienē vēroja maizes tapšanas procesu.

  Karjeras nedēļa sākumskolā

      Karjeras nedēļa sākumskolā guva ļoti lielu atsaucību. Skolēni veidoja savus karjeras ķieģelīšus kopā ar skolotājiem, pārrunāja par profesijām, par to, ar ko nodarbojas katrā no tām. No karjeras ķieģelīšiem būvējām savu karjeras māju.
      Sākumskolā bija izveidots informatīvs stends par to, kādi pasākumi notika klasēs.
      Pārsteidzoši, bet 19 vecāki pieteicās klasēs stāstīt par savu profesiju. Stāstījumi bija ļoti interesanti un profesionāli. Šī bija ļoti interesanta un brīnišķīga nedēla sākumskolā, kura turpināsies arī visa mācību gada garumā, jo visi vecāki nepaspēja vai nevarēja vienas nedēļas laikā pastāstīt par savām profesijām.
      Paldies visiem vecākiem!

      1.a klasē viesojās Emīla tētis - Tele 2 servisa centra vadītājs. Stāstīja bērniem kādam jābūt vadītājam. Kā komplektēt veiksmīgu komandu, kura labi veiktu savu darbu. Kā tiek veidotas datorspēles.
      Evelīnas mamma pirmskolas izglītības iestādes audzinātāja. Viņa novadīja mācību stundu par karjeru. Kopā ar bērniem veica dažādus uzdevumus, kas saistīti ar profesijām. Stāstīja kas jāapgūst, lai kļūtu par ugunsdzēsēju, ārstu, u.c.

      1.c klasē viesojās Luīzes māmiņa - lidojumu aģents. Viņa stāstīja par ceļojumu aģenta profesiju.
      Dafnes tētis - Lidostas plānošanas un tehniskās apkalpošanas centra vadītājs. Viņš stāstīja par savu darbu lidostā.
      Leo tētis - Dzelzsbetona rūpnīcas direktors. Stāstīja un demonstrēja visu, kas saistīts ar dzelzsbetonu un savu profesiju.

      2.b klasē Matīsa māmiņa aicinās visu klasi pie sevis uz darba vietu, lai bērni varētu izprast visas darba nianses un profesijas DHL pastā.
      2.c klases skolēnus Imanta māmiņa iepazīstināja ar gida profesiju. Viņa strādā ar tūristiem somu un angļu valodā, iepazīstinot viņus ar Rīgu un Latviju. Pēc tam bērni devās virtuālā ekskursijā pa Rīgu un dāvanā saņēma kartes, lai Rīgas ievērojamākās vietas iepazītu klātienē.
      Katrīnas tētis nodemonstrēja kā darbojas dūmu detektori un novērošanas kameras, kā dažu sekunžu laikā tās saslēdzas ar datoru un var redzēt paši sevi un citviet notiekošo.
      Kas ir inženieris? Kādās tautsaimniecības nozarēs strādā inženieris? Uz šiem jautājumiem atbildes sniedza Katrīnas māmiņma. Skolēni iepazina kā projektus zīmē ēku elektrosistēmu inženieris un varēja to speciālā programmā izmēģināt paši.

      3.a klasi uz biblioteku aicinās Valta māmiņas māsīca.
      Edgara māmiņa aicinās uz Latvijas donoru centru.
      Lauras tētis stāstīs par IT nozari.

      3.b klasē 15.10.2018. Mareka mamma vadīja karjeras nedēļas ietvaros mācību stundu par medmāsas profesiju.
      Viņa stāstīja par medmāsām, kā viņas iedalās. Mareka māmiņa ir medmāsa kura operācijas laikā padod ārstam piederumus. Vēl viņa sīkāk stāstījagan par pienākumiem, gan apģērbu, gan higiēnas prasībām, gan sadarbību ar ārstu u.c.. Šī stunda ietvēra arī higiēnu - roku mazgāšanu. Mareka māmiņabija sarūpējusi gēla dezinfekcijas šķidrumu, ko katrs varēja izmēģināt un atraktīvi piedalīties roku mazgāšanā, atceroties visas roku kustības.
      Zīmīgi ir tas, ka tieši šajā dienā bija starptautiskā roku mazgāšanas diena.
      Kā dāvaniņa tika atstātas trīs rokassprādzes ar gaismiņām, katras dienas trīs dežurantiem, kuri var atgādināt visas roku kustības, lai ir kārtīgi nomazgātas rokas.
       Tika izmantota prezentācija, ar bildēm un skolēni tika iesaistīti diskusijā par šo tēmu.

      3.c klase. Karjeras nedēļā skolēniem bija iespēja iepazīties ar policista un advokāta profesijām. Klasē viesojās Laumas tētis un Aleksandra onkulis, lai stāstītu par savām profesijām. Skolēniem bija iespēja uzzināt daudz vairāk par šo profesiju darba ikdienu, darba pienākumiem, par nepieciešamajām prasmēm un personības rakstura īpašībām, kas palīdz veikt advokāta un policista darbus. Skolēniem bija iespēja pārliecināties cik ērta ir policista ķivere un cik sver policista aizsargstikls un civillikuma sējums.

      3.d klase. Karjeras nedēļas ieskaņā, 27. septembrī 3.d klasē savu profesiju prezentēja Luīzes māmiņa. Klases stunda bija atraktīva un ļoti interesanta. Bērni uzzināja par friziera profesiju.
      Rustama krustmāmiņa jau vairāk kā 12 gadus strādā par kultūras menedžeri. Skolēni ar interesi klausījās, kādi sagatavošanās darbi jāveic, lai pasākums izdotos.

      4.b klasē viesojās Adrianas māmiņa - Irina Grāve BKUS laboratorijas speciāliste (mikrobioloģijas sfēra), laboratorijas vadītājas vietniece.
      Un Henrika tētis - viens no labākajiem basģitāristiem Latvijā.
      Adrianas māmiņa stundas laikā stāstīja par dažādu baktēriju veidiem ("labas" un "sliktas") apkārtējā vidē, pārtikas industrijā un mūsu organismā. Par mikrobioloģijas laboratorijas ikdienas izmeklējumiem, baktēriju augšanu, testēšanu, antibiotikām. Pāstastīja, kā veiksmīgi var sevi pasargāt no infekcijām ar pareizu roku higiēnu. Praktiskajā daļā viņa, izmantojot speciālās Petri plates ar barotni, veica uzsējumus (pirkstu nospiedumus pirms / pēc roku mazgāšanas un kotroles grupai - notīrot pirkstus ar spirta salveti). Ar sterilo tamponu bija paņemtas uztriepes no mutes un mobilajiem telefoniem.
      Pēc 48 h (kad uzsējumi izauga laboratorijas termostatā) apskatīja rezultātus un secināja:
      1. Rokas vajadzētu mazgāt rūpīgak!
      2. Dezinfekcijas līdzekļi nogalina baktērijas (Arī labas! Tāpēc ikdienā nevajadzētu pāspīlēt ar antibakteriālo līdzekļu lietošanu)
      3. Mutē dzīvo ļoti daudz dažādu mikroorganismu, bet tas nav nekas slikts.
      4. Telefona ekrāns un vāciņš ir daudz netīrāki par rokām:)
      Henrika tētis stāstīja par mūziķa profesiju, par darbu televīzijas raidījumos. Bērni varēja saņemt viņa autogrāfus.

      4.d klase. 1. daļa - iepazīstam masieres darbu.

      Māmiņa - masiere mums pastāstīja par dažādiem masāžu veidiem, sākot ar viegli relaksējošām līdz pat stiprajām, kuras plaši tiek izmantotas darbā ar sportistiem un smaga darba darītājiem. Mums tika dota iespēja pašiem darboties ar dažādiem masāžas veikšanai paredzētiem atribūtiem. Uzzinājām par kosmētisko un ārstniecisko līdzekļu izmantošanu un to efektivitāti dažādu masāžu veikšanā.
      Foto redzams, kā viens no skolēniem ļaujas māmiņas rokām, baudot vidējas slodzes masāžu, kas ir gan relaksējoša, muskuļus atslābinoša, gan ārstnieciska.
      Kamēr vieni vēro procesu, tikmēr citi izmēģina roku masiera darbā.
      Kā strādā mūsu muskulatūra, kas ir slodze uz muskulatūru? Lūk, mēs paši esam muskulīšu lomā un izprotam darot!

      2. daļa - iepazīstam tirdzniecības menedžeres darbu.
      Mēs uzzinājām: kas ir tirdzniecības firmas un/vai kāda konkrēta firmas zīmola menedžeris. Izrādās, ka viņa kompetence ir ļoti plaša! Tā, piemēram, māmiņa, kura ir veikalu tīkla Douglas menedžere, veic preču pareiza, zīmola izvirzītajām prasībām atbilstoša, izvietojuma kontroli tirdzniecības vietās, gan nodarbojas ar luksus zīmolu preču iepirkšanu, gan kontrolē preču piegādes, gan iesaistās konkrētu luksus zīmolu preču degustācijās, kā arī vada kosmētikas jomā izglītojošus pasākumus. Un bez visa uzskaitītā ir nepieciešams lieliski pārzināt ikvienu Douglas veikalos nopērkamo produkciju!
      Protams, ka vislielāko prieku gan meitenēm, gan zēniem, gan arī skolotājai sagādāja ekskluzīvās dāvaniņas - dārgo kolekciju smaržu proves pudelītes. Ai, kā smaržojām mēs, kā smaržoja mūsu klases telpa!

      3. daļa - iepazīstam profesionāla, valsts prezidenta kancelejā strādājoša, tulka darbu.
      Izrādās, ka tulka darbs ir ļoti atšķirīgs. Par to pārliecinājāmies, iztēlojoties grāmatu tulka darbu, kas var noritēt mājās, mīkstā klubkrēslā ar tējas tasi rokās un reāli iejūtoties oficiālas valsts institūcijas tulka darbā. Mēs praktiskā darbībā izmēģinājām sinhronās tulkošanas norisi. Uzzinājām dažādas nianses par tulkotāja darba specifiku.
      Skolēnus visvairāk pārsteidza augstais profesionalitātes līmenis, kas izpaudās tajā, ka viens cilvēks teikumu nav pat vēl līdz galam pateicis, bet tulks jau to ir iztulkojis. Stereotips bija tāds, ka cilvēks pasaka un tad otrs to iztulko. Tomēr vienlaicīgā darbība, to redzot un dzirdot reāli, lika brīnīties pat skolotājai. Protams, tas bija redzēts TV, bet reāli pašam piedaloties procesā, izjūtas ir citas, iespaidi krietni lielāki!

  Karjeras attīstības atbalsts Ziemeļvalstu ģimnāzijā

      Ziemeļvalstu ģimnāzija piedalās Eiropas Savienības fondaprojekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001.

  "Tā top, tur top"

      Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      No 23.04. līdz 30.05. 12 skolēnu grupas (342 dalībnieki) apmeklēja Jelgavas karameļu darbnīcu un 10 grupas (249 dalībnieki) - Marmelādes konfekšu ražotni Ķekavā.
      Skolēni piedalījās radoši izzinošās darbnīcās, kuras laikā uzzināja, kādas profesijas ir nepieciešamas šādā uzņēmumā. Skolēniem tika pastāstīts par darba specifiku, darba apstākļiem, iemaņām un prasmēm, kurām jāpiemīt, lai varētu veikt šo darbu.
      Skolēni saņēma atbildes uz jautājumiem, cik viegli vai grūti ir izveidot savu uzņēmumu un darboties pārtikas nozarē.Jaunieši ieguva priekšstatu par daudzveidīgajām biznesa veidošanas iespējām Latvijā, iepazina tajā strādājošo cilvēku profesijas un darba ikdienu.
      Jelgavas darbnīcā skolēni paši iejūtas karameļu gatavotāju ādā un katrs izveidoja savu karameli. Ķekavas ražotnē skolēni radošā nodarbībā veidoja, apstrādāja un fasēja savu Konfelādes konfekti.

  "Meistarklase pie profesionāļa" Rīgas 25. vidusskolā

      Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      2018. gada 2. maijā, 3 skolu komandas (25. vidusskolas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, ZVĢ) skolēni no 10. - 11. klases piedalījās 6 meistarklasēs: tiesas ekspertā, fizioterapeitā, kinooperatorā, Montesori pedagogā, digitālo stendu izstrādātajā, uzņēmējā. Skolēni tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, lai iepazītu viņu darba saturu un specifiku; uzklausīt viņu veiksmes stāstus un padomus. Radošajās darbnīcās jaunieši pārbaudīja savas prasmes un interesi par iepazīto profesiju. Skolēni noskaidroja, kādi ir galvenie noteiktas profesijas darba pienākumi, darba instrumenti, profesijas "+" un "-". 6 eksperti vadīja 6 nodarbības, praktiski rādot sava aroda noslēpumus un darba tapšanas procesu. Skolēni "pielaikoja profesijas" - praktiski līdzdarbojās, izmēģināja mini darba procesu, pildīja dažādus uzdevumus. Meistarklašu laikā tika aktivizēts skolēnu pašnovērtēšanās process.

  Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Ceļā uz sevi"

      Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
      2018. gada 10. maijā, nodarbību laikā, 6. - 7. klašu skolēni praktiski mācījās izpētīt sevī, savus dotumus, talantus, rakstura īpašības, izmantojot karjeras konsultantes Agitas Šmitiņas izstrādāto metodi "Profesiju pasaule". Ar kartiņu palīdzību, tika veicināta skolēnu saruna par dažādām profesijām. Skolēni noskaidroja, kādi ir galvenie noteiktas profesijas darba pienākumi, darba instrumenti, profesijas "+" un "-"; kādas ir radniecīgās profesijas. Skolēni mācījās izvērtēt profesiju izvēles iemeslus un plānoja profesiju izpētes soļus.Praktiskās nodarbības laikā tika aktivizēts skolēnu pašnovērtēšanās process.

  Karjera vizuālās māklas stundās

      2018. gada 20. aprīlī vizuālās mākslas stundās vadīja Ziemeļvalstu ģimnāzijas bijusī skolniece Renāte Logina. Renāte skolēnus iepazīstināja ar datorspēļu izstrādes industriju no ilustratora skata punkta. Gan vidusskolēniem, gan pamatskolas skolēniem ir neliels priekšstats par grāmatu ilustratora amatu. Skolēni tika informēti par iespējām apgūt grāmatu un datorspēļu ilustratora arodu Latvijas augstskolās un vidējās izglītības iestādēs.

  Absolventu dienas ZVĢ

      No 3. - 13. 04. skolā viesojās 2014. gada absolvents Rihards Janmers, šobrīd students Nīderlandē - NHTV University of Applied Sciences, Bachelor Degree in Tourism Management $ Business Consultancy (English taught), Breda, The Netherlands. 2016. gadā Rihards veiksmīgi pabeidza mācības Dānijā - University College of Northern Denmark, Academy Profession Degree in Hotel $ Restaurant Management (English taught), Aalborg, Denmark. 2015. gadā mūsu absolventam bija iespēja strādāt Ķīnā, veikt zinātniskus pētījumus Taizemē, Kambodžā, Singapūrā. Rihards aktīvi iesaistās studentu dzīvē, izmantoja iespēju studēt apmaiņas programmā "Erasmus+", piedalās brīvprātīgās organizācijās. Riharda dzīves moto: "Esi aktīvs un izmanto visas iespējas , ko tev sniedz dzīve sniedz".

  18.04. - RTU diena

      Skolā viesojās 2017.gada absolventes - RTU studentes Lauma Vēvere un Kristīne Ozola. 12. A un 12. B klašu skolēnus interesēja studentu dzīve, mācību saturs, lekcijas, eksāmeni, iespēja apvienot studijas un darbu. Meitenes iedrošināja topošus studentus pievienoties RTU studentu komandai.

  Laboratorium Ekspertu skolas karjeras darbnīcas 6. - 11. klasēm

      3. aprīlī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros, notika Laboratorium Ekspertu skolas karjeras darbnīcas 6. - 11. klasēm.
      Programmas vadītāji aktualizēja ķīmijas un fizikas nozīmi mūsu ikdienā un parādīja kādās profesionālās jomās izmanto ķīmiju un fiziku. Karjeras darbnīcās tika izmantoti eksperimenti: 1. ķīmijas jomas profesijas (būvniecības uzņēmuma materiālu testēšanas laboratorija - celtniecības putas; farmācijas zāļu izstrādes un testēšanas laboratorija - sausais ledus; pārtikas kvalitātes laboratorija - Landolta reakcija; filmu industrijas specefektu laboratorija - šķidrais slāpeklis, sausais ledus; salūta testēšanas laboratorija - fosfora lampa, metāla skaidiņu dedzināšana);
      2. fizikas jomas profesijas (jaunu izgudrotu materiālu pielietošana - absorbenti, kosmosa materiālu izpētes laboratorija - nitinols, šķidrais slāpeklis, elektroierīču testēšanas laboratorija - elektrības indukcijas ierīces).
      "Es uzskatu, ka ķīmiķa darbs ir ļoti interesants - gan farmaceita, kosmetologa, būvnieka, pārtikas speciālista, gan skolotāja. Nodarbība apstiprināja manas domas par to, ka gandrīz jebkurā profesijā tiek pielietota ķīmija. Manuprāt, ir vērts veidot šādas nodarbības, lai paplašināt jauniešu redzesloku un mainīt domas par dažādām profesijām." (Enija Undīne Brakše, 10.b)
      "Ķīmijas zināšanas tiek plaši izmantotas dažādās nozarēs, piemēram, ēdienu un dzērienu pagatavošanā, pirotehnikā, kino specefektu veidošanā, medicīnā u.c. Bieži neapzinoties, mēs izmantojam ķīmijas stundās apgūtās zināšanas. Nodarbības laikā ar dažādiem interesantiem eksperimentiem - izmantojot dzelzs vati, sauso ledu, slāpekli un citas ķīmiskas vielas - tika parādīts, ka ķīmija nav garlaicīga zinātne. Šī nodarbība raisīja interesi par ķīmiju, kā savas nākotnes profesijas pamatu vairākiem skolēniem." (Līna Svarinska, 10.b)

  "Profesiju DNS" 9. klasēm

      Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, 21. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijas 9. klašu skolēni piedalījās karjeras pasākumā "Profesiju DNS".
      Paula Elīza Cera (9.b klase): "Profesiju DNS mums bija iespēja padziļināti iepazīt trīs profesijas: advokātu, fizioterapeitu un programmētāju. Katram profesijas pārstāvim mēs sagatavojām jautājumus, precīzāk, ''plusus'' un ''mīnusus''. Gan programmētājs, gan fizioterapeits, gan advokāts apstiprināja vai noraidīja apkopoto informāciju, izklāstot profesijas būtību un galvenos pienākumus. Pārstāvji bija sagatavojuši arī jautājumus, lai pārbaudītu mūsu zināšanas attiecīgajā profesionālā sfērā. Kopumā pasākums izvērtās ļoti labi, tika iegūtas jaunas zināšanas un nojausma par izanalizēto profesiju. Vēlreiz paldies profesiju pārstāvjiem par iespēju ieskatīties nākotnē!"

  Par ĒNU DIENU 2018

      Kopš 2001. gada biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija) īsteno karjeras izglītības programmu Ēnu diena.
      Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1542 ēnu devēji no visas Latvijas, kas ir par 17 % vairāk nekā 2017. gadā, kopumā piedāvājot 8044 vakances. Liela bija arī skolēnu interese par ĒNU DIENU - portālā www.enudiena.lv šogad reģistrējušies 49 000 potenciālo ēnotāju iepretim pagājušā gada 41 500 ēnot gribētājiem.
      Šogad pieprasītākās profesijas skolēnu vidū ir programmētājs (294 pieteikumi), ārsts (274), radio diktors (255), gaisa kuģa stjuarts (204), fizioterapeits (177), sabiedrisko attiecību speciālists (153), ugunsdzēsējs (146), arhitekts (132), jurists (130), neatliekamās medicīnas palīdzības ārsta palīgs (125).
       http://enudiena.lv/medijiem/

  ĒNU DIENĀ 2018 piedalījās 300 Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni.
      Pēc JA Latvija (Junior Achievement Latvija) datiem, mūsu ģimnāzija ir Top 10 aktīvāko skolu reitingā!
      ZVĢ aktīvākie "ēnotāji": 2C, 5A, 7C, 8A, 8C, 9A, 9C, 12C klases.

  ZVĢ jauniešu - "ēnotāju" profesijas: interneta mārketinga speciālists,mākslas vingrošanas treneris, datortīklu administrators, daiļslidošanas treneris, loģistikas speciālists, pavārs, mobilo spēļu programmētājs, ģitārspēles skolotājs, pārdošanas menedžeris, ceļojuma konsultants, dzīvības apdrošināšanas speciālists, grāmatvedis - revidents, ārsts-pulmonologs, kamīnmeistars, fizioterapeits, karavīrs, mobilo aplikāciju izstrādātājs/uzņēmējs, māsa-anestēziste, mākslinieks-noformētājs, kapitāla un tirgus brokeris un dīleris, viesmīlis, psihologs, importa menedžeris, frizieris, policists, modele, kokapstrādes inženieris, zobārsts-protēzists, zobu higiēnists, fizioterapijas-akupunktūras speciālists, mūziķis, bibliotekārs, horeogrāfs, foto žurnālists, sporta žurnālists, tulks, izpletņlēkšanas instruktors, tiesu eksperts, bērnu ķirurgs, šefpavārs, muzeja krājuma vadītājs, šuvēja un izšūšanas meistare, finanšu speciālists, servisa meistars, ainavu arhitekts, zvērināts advokāts, maiznieks, loģistikas speciālists, sociālais darbinieks, kosmetologs, kuģa vadītājs, ekonomists, konditors, enerģētiķis, gids Zooloģiskajā dārzā,florists, informācijas korektors,…

  Karjeras kabineta svētki

      Ja tu vari to izsapņot - tu vari to izdarīt! (Volts Disnejs)
      Piepildījās sapnis par karjeras kabinetu mūsu skolā!
      20. martā savas durvis no jaunā atvēra 202. kabinets - Ziemeļvalstu ģimnāzijas karjeras kabinets.
      Skolēniem, skolas darbiniekiem, vecākiem ir iespēja "iekāpt" profesiju kurpē, "atvērt" profesiju durvis, "izvēlēties" profesiju portfeli, pastaigāt pa karjeras kompasu, "stāstu stāstiem izstāstīt"…
      Uz tikšanos!
      Pedagogi karjeras konsultanti - Baiba Rubene, Santa Sīle, Vera Lapkovska.

  Iepazīšanās ar izglītības aģentūru "Study Start"

      8. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās Sandra Umbrovska no izglītības aģentūras "Study Start". Tā ir aģentūra, kas palīdz latviešu studentiem uzsākt studijas Dānijas augstskolās. Sandra tikās ar mūsu skolas 11. un 12. klasēm, pastāstot par aģentūras darbību, savu pašas pieredzi, studējot Dānijā, kā arī izklāstot galvenās lietas, kas būtu jāzina, uzsākot dzīvi un studiju gaitas Dānijā. Tā kā vairāki no mūsu skolas skolēniem plāno savu izglītību turpināt Dānijā, šī lekcija bija vērtīga un noderīga.

  RSU diena Ziemeļvalstu ģimnāzijā

      6. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās absolventi - RSU studentes Mona Ķīvīte un Līva Bērziņa. 12AB klases skolēni tika iepazīstināti ar augstskolas fakultātēm, studiju programmām, ārpus studiju aktivitātēm.
      Topošā bērnu ārste Anna Rudzroga mācījās ZVĢ no 1. līdz 9. klasei. Anna studēja RSU un Latvijas universitātē. 9AC klases skolēni uzzināja par RSU iestāšanas testu, skaidrāk likās ārsta profesijas specifika.

  RTU Karjeras diena

      Ziemeļvalstu ģimnāzijas 10. A klases komanda 1. martā piedalījās RTU Karjeras dienā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. 120 uzņēmumi no 27 dažādām nozarēm gatavi piedāvāja darba un prakses vietas jauniešiem.
      Pasākumu programma tika papildināta ar semināriem, kas veltīti karjeras tēmām.
      Lepojāmies ar mūsu jauniešiem, kuri tika finālā erudīcijas spēļu konkursā "Prāta spēles".
      "Pasākums bija ļoti interesants - mudināja domāt par profesionālo karjeru un atrast darbu nākotnei. RTU "Karjeras diena" man palīdzēja - es atradu to, ko vēlējos. Kopā ar RTU studentiem mūsu klases komanda piedalījāmies konkursā "Prāta spēles" un esam gandarīti par rezultātiem - ļoti labi atbildējām uz karjeras jautājumiem un tikām finālā!"
      Kārlis Rūdolfs Celmiņš 10.A kl.

  24. Starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2018"

      Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, no 23. līdz 25. februārim 120 Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēniem tika dota iespēja apmeklēt 24. Starptautisko izglītības izstādi "Skola 2018" Starptautiskajā Izstāžu centrā "Ķīpsalā" - nozīmīgāko izglītības notikumu Latvijā.
      8. - 9.; 11. - 12. klašu jaunieši ieguva informāciju par izglītības iespējām pēc pamatskolas un vidusskolas, par apmaiņu programmu iespējām un studiju kredītiem, klātienē vēroja profesionālo skolu audzēkņu paraugdemonstrējumus dažādās profesionālās jomās. 140 izstādes dalībnieki no 15 valstīm mudināja skolēnus domāt un pieņemt lēmumus par savu nākotnes profesiju, profesionālo jomu un izglītības iespējām Latvijā vai ārzemēs.

      Izstādes ietvaros Ziemeļvalstu ģimnāzijas SVC komanda piedalījās seminārā jauniešiem "Esi līderis".

  Izaugsmes treneres Agitas Šmitiņas nodarbības "Ceļā uz sevi"

      Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, no 17. janvāra līdz 21. februārim 8. - 11. klašu skolēniem tika piedāvātas personīgās izaugsmes treneres Agitas Šmitiņas 10 nodarbības "Ceļā uz sevi" par sevis izzināšanu, mērķa izvirzīšanu un to sasniegšanu profesionālajā karjeras nākotnē.
      8. klašu skolēni praktiski mācījās izpētīt sevī, savus dotumus, talantus, izmantojot vadītājas izstrādāto metodi "Tava Pasaule".
      10. klašu skolēni praktiski mācījās izvirzīt savus nākotnes mērķus, sastādīt mērķu sasniegšanas soļus, izmantojot "Karjeras kompass" metodes elementus; veicot uzdevumus, attīstīs karjeras vadības prasmes.
      9. un 11. klašu skolēni mācījās praktiski pieņemt lēmumu par studiju vai profesijas izvēli. Grupas nodarbībā tika izmantota vadītājas izstrādātā metode "Tava izvēle". Ar kartiņu palīdzību, tika veicināta jauniešu saruna par profesionālo nākotni, kā arī tika aktivizēts pašnovērtēšanās un lēmumu pieņemšanas process.
      Nodarbība palīdzējā saprast, kādiem jābūt pirmajiem soļiem karjeras izvēlē, kā arī palīdzēja "visu sakārtot pa plauktiņiem". Vadītāja deva noderīgu informāciju par to, kur var meklēt atbalstu, ja neiesi pārliecināts savā karjeras izvēlē. Strādājot grupā, varējām diskutēt par to, kas ir vissvarīgākais un kā pēc iespējas ātrāk sasniegt savus mērķus. Nodarbības beigās es nonācu pie secinājuma, ka viss sākas ar pašizzināšanu un attīstību.
      Nodarbība ļoti noderīga nākotnes lēmumu pieņemšanai.
      Dana Marija Murova (11.a kl.)
      Nodarbība bija produktīva. Man ļoti patika iespēja strādāt ar kartītēm, uz kurām minētas darbības, kuras jāveic, lai iepazītu sevi un pieņemtu pareizo lēmumu. Sakārtojāt prioritātes vizuāli, kļuva skaidrāks, kā izzināt sevi un pieņemt apzinātu lēmumu par profesionālo nākotni. Paldies par iespēju!
      Elīza Kalniņa (11.a kl.)

  Karjeras pēcpusdiena Rīgas Mūzikas internātvidusskolā

      15. februārī Ziemeļvalstu ģimnāzijas 5.- 8. klašu komanda piedalījās Karjeras pēcpusdienā Rīgas Mūzikas internātvidusskolā. Skolēniem bija iespēja ieskatīties šefpavāra, keramiķa, restorāna vadītāja, ārsta, menedžera un stjuarta profesijās. Jaunieši tika iepazīstināti arī ar visvecāko kosmētikas ražotni Eiropā - uzņēmumu "Dzintars".

  Karjeras izglītības nodarbība "Meklējot sevi"

      15. janvārī Eiropas Savienības fonda projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0./16/I/001 ietvaros notika nodarbība "Meklējot sevi".
      12. a un 12. b klases skolēniem karjeras konsultante Jolanta Priede piedāvāja izmēģināt "Point of You" metodes elementus ar mērķi palīdzēt jauniešiem izzināt sevi, izvirzīt karjeras mērķus, pieņemt lēmumus par profesionālo nākotni; iemācīties palīdzēt sev un citiem risināt dažādas situācijas; sadarbojoties, attīstīt karjeras vadības prasmes.
      "Karjeras konsultantes Jolantas Priedes nodarbības bija ļoti interesantas un noderīgas, laiks paskrēja nemanot. Jolantas atraktivitāte un spilgtie dzīves piemēri aizrāva klausītājus. Mēs iemācījāmies definēt mērķi, apvienot darbu ar vērtībām un neticēt stereotipiem. Nodarbības palīdzēja izzināt sevi un motivēja rīkoties, jo "viss ir iespējams"!"
      Marija Dvorņikova (12.b klase)

  ZVĢ absolvente iepazīstina ar studijām Lielbritānijā

      11. janvārī ģimnāzijā viesojās 2016./2017. m. g. absolvente Daniēla Skrastiņa - Lielbritānijas Coventry universitātes studente. 12., 11. un 10. klases klases skolēni "iekāpa" studenta kurpē. Vidusskolas skolēniem bija iespēja iepazīties ar Lielbritānijas augstākās izglītības sistēmu, universitātes fakultātēm un mācību programmām.

  Karjeras izglītības darbnīcas

      9. janvārī Ziemeļvalstu ģimnāzijas 5. - 9. klašu skolēni, projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, piedalījās ZINOO centra karjeras izglītības darbnīcās: 5. klases - "Ceļojums kosmosā", 6. un 7. klases - "Zemestrīce", 8. un 9. klases - "Spēļu teorija".

  Karjeras nedēļa 2017 Ziemeļvalstu ģimnāzijā

  Izstāde "Paņem sev līdzi ceļā"

      Tradicionāli rudenī norisinājās Karjeras nedēļa. Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni aktīvi piedalījās dažādos pasākumos gan skolā, gan ārpus tās.
      Mācību priekšmetu un klases stundās skolēni kopā ar skolotājiem vizualizēja sapņu profesijas, zīmēja amatnieku portfeļus, veidoja spēlēs par dažādām profesijām. 29.11. aktu zālē tika atklāta 1. - 12. klases skolēnu radošo darbu izstāde "Paņem sev līdzi ceļā".

  Karjeras nedēļas 2017 pasākums "Profesiju sīrups" 4. klasēm

      23. novembrī 4.a klases komanda /Olga, Daniēla, Ance, Anete, Viktorija, Pauls un Emīls/ piedalījās Friča Brīvzemnieka pamatskolas rīkotajā karjeras dienu pasākumā "Profesiju sīrups". Šeit bērni iepazinās ar dažādām profesijām un varēja izmēģināt tajās darboties. Eksperts no mūsu skolas bija skolotāja Agnese Rudzroga. Viņa ļāva bērniem iejusties mākslinieka lomā, demonstrēja un ļāva katram izmēģināt gleznošanu ar karstu vasku-enkaustiku. Vēl varēja iepazīties ar pavāra, aktiera, interjerdizainera, saldumu pārdevēja, psihologa, fizioterapeita, mākslinieka (budēļu masku darināšanu), basketbola trenera, fitnesa trenera u.c profesijām.

  Pasākums "Iespēju medības"

      24.11. Ziemeļvalstu ģimnāzijas vidusskolēnu komanda piedalījās karjeras pasākumā "Iespēju medības".
      Elizabete Meņģele: "Jaunieši varēja iepazīties ar profesionāļiem un sava darba meistariem, kuri deva ieteikumus karjeras izvēlē, kā arī pastāstīja savus veiksmes stāstus. Prezentācijas, īsas lekcijas un meistarklases deva noderīgu informāciju. Bija iespēja baudīt arī grupu Carnival Youth, kas iepriecināja publiku."

  "Karjeras izglītības darbnīcas"

      28. novembrī 1.-4. klasēm notika pasākums "Karjeras izglītības darbnīcas"
      ZINOO sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti organizē karjeras izglītības darbnīcas - interaktīvas un izglītojošas nodarbības ar mērķi praktiski atspoguļot inženierzinātņu spektru un ieinteresēt jauniešus apgūt kādu no inženierzinātņu nozarēm.
      Nodarbību saturs saistīts ar studiju virzieniem Rīgas Tehniskajā universitātē un reizē informē jauniešus par studiju un karjeras iespējām.
      1. nodarbība "Gudrais plastilīns" - Gudrais plastilīns (ķīmiķis) - tiek sajauktas vairākas vielas, no kurām izveidojas plastilīnveida masa, kuru bērni pēc nodarbības var ņemt līdzi. Tika runāts par ķīmiķa, izgudrotāja u.c. profesijām.

      2. "Ūdens nodarbība". Ūdens attīrīšana (biologs) - ar visiem pieejamiem dabas materiāliem netīrs ūdens tiek attīrīts, veicot pētījumu par tā kvalitāti pirms un pēc attīrīšanas. Tika runāts par biologa, ķīmiķa u.c. profesijām.

      3. Būvniecības un arhitektūras nodarbība - "Zemestrīce". Mūsdienās, ceļot jaunas ēkas, tiek ļoti rūpīgi analizētas to konstrukcijas, lai tās spētu izturēt dažādus laika apstākļus, ugunsgrēkus un dabas katastrofas. Nodarbības laikā skolēni būvē torņus pēc dotajiem parametriem un pārbauda to izturību, simulējot zemestrīces sākšanos. Tika runāts par Arhitekta, celtnieka, būvinženiera u.c. profesijām.

      1.-4. klases sāks veidot savas "Profesiju ābeces".

  "Profesiju sīrups" 9. klasēm

      Jau ceturto gadu Ziemeļvalstu ģimnāzija organizē "Profesiju sīrupu" 9. klašu Rīgas skolu skolēniem. 29.11. 8 skolu komandām bija iespēja ieskatīties policija darbinieka, tiesu eksperta, ergoterapeita, tērpu demonstrētāja, mākslinieka, sporta trenera, interjera dizainera un ugunsdzēsēja profesijās.
      Agrita Gavronska: "Pie policista bija iespēja uzvilkt policista formas tērpu, kā arī uzzināt daudz ko jaunu par policistu ikdienu, roku dzelžu un ieroču pielietojumu. Pie tērpu demonstrātora varēja iemācīties, kā pareizi staigāt pa mēli. Pie ugunsdzēsēja bija iespēja uzvilkt ugunsdzēsēja tērpu un uzzināt daudz ko jaunu par šo bīstamo profesiju. Pie tiesu eksperta bija iespēja analizēt un pētīt pirkstu nospiedumus. Pie mākslinieces bija iespēja uztaisīt "Ebru" tehnikā mākslas darbu. Pie interjera dizainera bija iespēja izkārtot un izveidot pašam savu istabu. Pie sporta trenera bija iespēja spēlēt gan basketbolu, gan volejbolu. Visbeidzot, pie ergoterapeita bija iespēja noklausīties, kā ārstē cilvēkus un kādus papildlīdzekļus izmanto."
      Pēc šī pasākuma visi bija priecīgi, kā arī ieguva jaunas zināšanas. Iespējams, kāds atrada savu sapņu profesiju.

  Mācību centra "BUTS" apmeklējums

      7. - 9. klases skolēniem 8.11. un 6. 12. bija iespēja iepazīt dažādas profesijas mācību centrā "Buts".
      Kļaviņš Artūrs: "Interesanti likās auto darbnīca, kur var iemācīties remontēt auto, nobalansēt auto riepu, ko nozīmē uzraksti uz riepām un ko pēc tiem var pateikt. Varēja ieraudzīt, kā apmāca metinātājus un arī dažādus metināšanas veidus. Vēl varēja iepazīties, kas nepieciešams, lai kļūtu par pavāru vai konditoru un cik šīs profesijas prasa higiēnu. Ar ko puiši jau bija iepazinušies mājturības stundās, centrā ir pieejama kokapstrāde, kurā arī ietilpst restaurācija, kas, manuprāt prasa lielu pacietību un prasmi, un tas ir ļoti labi, ka BUTS šo piedāvā. Visbeidzot, interesanti vēl likās remontdarbi un iekšdarbi - flīzēšana, špaktelēšana u.c. ir arī pieejami mācību centrā, interesanti likās, kā izskaidroja, kā tiek veidotas reģipša arkas".
      Lubāne Luīze: "Mācību centrā mēs uzzinājām daudz, jaunas informācijas par profesijām visdažādākajās nozarēs, sākot no kokapstrādes līdz pat šūšanai. Visas mums parādītās profesijas bija interesantas, un katram sirsniņā palika kāda sev iemīļota profesija. Un pat ja neviena no profesijām sirdī neiekrita, tad vismaz kāda lielāka nojausma par nākotnes profesiju vai virzienu noteikti radās.
      Profesijas, kas bija vairāk tendētas uz meitenēm, bija šūšana un skaistumkopšana. Šūšanā mums parādīja telpu, kur to dara, un īsi izstāstīja par konkrēto profesiju un tās popularitāti Latvijā. Parādīja manekenus un pastāstīja par to lietojumu, kā arī izstāstīja, kā šuj drēbes. Pēc tam mūs aizveda uz frizētavas/skaistumkopšanas telpu un pastāstīja par šīm profesijām un arī, kur tās var pielietot ne tikai profesijas ziņā. Tā bija ļoti vērtīga pieredze mums visiem".

  Rīgas Biznesa skolas semināri ģimnāzistiem

      28.10., 30.11. un 5.12. sadarbībā ar Tehniskās Universitātes Rīgas Biznesa skolu 11. -12. klašu skolēni piedalījās semināros "Sillicon Valley" un "Carrot Experience" ar mērķi attīstīt karjeras vadības un uzņēmējdarbības prasmes un iemaņas.

  "Student Financial Support Fund" lekcija

      28.11. starptautiskā "Student Financial Support Fund" organizācija iepazīstināja 12. klases skolēnus ar mācībām ārzemēs un finansiālo atbalstu.