Latvijas Reitingi

Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojas klase no Dānijas

    17. aprīlī Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās 11. klase no Slagelse ģimnāzijas Dānijā. Dāņu skolēni tikās ar mūsu skolas 11. un 12. klašu dāņu valodas skolēniem, kur grupās noskaidroja kopīgo un atšķirīgo starp Latvijas un Dānijas vidusskolu sistēmām.

Tikšanās ar Dānijas vēstnieku Latvijā

    18. oktobrī Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās V.E. Dānijas karalistes vēstnieks Latvijā Morten Jespersen. Vēstnieks tikās ar mūsu skolas vidusskolēniem, kuri mācās dāņu valodu, tādēļ tikšanās noritēja dāņu valodā. Skolēni uzdeva vēstniekam daudz dažādu jautājumu par darbu vēstniecībā, vēstnieka ikdienu un iespaidiem par Latviju. Tikšanās izskaņā vēstniecības politikas nodaļas praktikante Hanne Katrine Kjær deva skolēniem iespēju pārbaudīt savu erudīciju un zināšanas par Dāniju komandu spēlē Kahoot!. Pēc tikšanās ar skolēniem vēstnieks pie kafijas tases tikās ar skolas administrāciju, pārrunājot izglītības sistēmas izaicinājumus un veiksmīgās puses Latvijā.

Nordplus projekta "Atlantbib" tikšanās Rīgā

    17.– 19. aprīlī Rīgā tikās 35 Nordplus projekta "Atlantbib" dalībnieki no Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Fēru salām un Grenlandes – kopumā projektā pārstāvētas 20 valodas. Projekts, kura rezultāts lasāms vietnē https://atlantbib.org/, ir sadarbības projekts starp dažādām skolām ar mērķi ļaut skolēniem izzināt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionu valodas un kultūru caur pašu skolēnu un skolotāju veidotām e-grāmatām. Ziemeļvalstu ģimnāzija šajā projektā piedalās kopš 2019. gada, taču pats projekts ir aizsācies jau 2015. gadā.
    Šajā tikšanās reizē projekta dalībnieki-skolotāji iepazinās ar valodām, kas līdz šim projektā nebija pārstāvētas, kā arī vienojās par projekta turpmāko norises gaitu. Semināra otrajā dienā skolotāji viesojās Ziemeļvalstu ģimnāzijā, kur iepazinās ar Latvijas izglītības sistēmu un pašu Ziemeļvalstu ģimnāziju, izbaudīja latviešu kultūru un tradīcijas, kā arī tikās ar 12. klašu skolēniem.

Dānijas Karalistes vēstnieks viesojās ZVĢ

    31. janvārī Ziemeļvalstu ģimnāzijā jau otro reizi viesojās V.E. Dānijas Karalistes vēstnieks Latvijā Flemings Stenders. Vēstnieks iepazinās ar skolas bibliotēkas kolekcijā esošajiem dāņu autoru darbiem, ko "Draudzīgā aicinājuma" ietvaros papildināja ar dāņu kriminālromānu latviešu valodā. Vēlāk vēstnieks tikās ar mūsu skolēniem, kas apgūst dāņu valodu. Šīs tikšanās laikā skolēni uzzināja vairāk par vēstniecības darbu, Dānijas un Latvijas attiecībām, kā arī izdzirdēja iedrošinošus vārdus no vēstniecības vicekonsules Santas Pakalnas. Vizītes izskaņā vēstnieks pie kafijas tases direktores kabinetā pārrunāja mūsdienu Latvijas skolu sistēmas izaicinājumus un priekšrocības.

*****

Somijas Neatkarības dienas svinībām veltīta tiešsaistes pieņemšana

    04.12.2020. skolas direktore Inga Lande piedalījās pieņemšanā, kura bija veltīta Somijas Neatkarības dienas svinībām. Pasākums notika virtuāli. Viesi varēja “ceļot” pa Helsinku tuvmā esošo Lonna salu, apstājoties, lai noskatītos Somijas vēstnieces Riita Korpivaara uzrunu, noklausītos Somijas himnu, koru dziedāšanu, iepazītos ar Somijas vērtībām. Viesiem bija iespēja piedalīties tērzētavā un parakstīties virtuālajā viesu grāmatā.

Tiešsaistes nodarbība ar dāņu komiksu autoru Emil Friis Ernst

    Lai arī mācības notiek attālināti, tikšanās ar viesiem mācību stundās notiek. Tā lietainajā 19. novembra dienā 12. klašu dāņu valodas grupa tikās mājīgā tiešsaistes nodarbībā ar dāņu komiksu autoru Emil Friis Ernst. Emīls pastāstīja par to, kādēļ viņš šobrīd atrodas Latvijā mākslinieku rezidencē, pastāstīja par saviem iedvesmas avotiem, iepazīstināja skolēnus ar saviem darbiem, kā arī iepazīstināja ar savu topošo darbu. Iespējams, tieši Emīla stāstītais kādu no skolēniem iedvesmoja iesaistīties radošās nodarbēs. Ar Emil Ernst Friis darbiem tuvāk iespējams iepazīties šeit: beingernst.com--->
    Liels paldies Ziemeļvalstu Ministru padomes birojam Latvijā!

ZVĢ viesojās Dānijas vēstnieks

    20.11.2019. Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās Dānijas vēstnieks Flemming Stender un vēstniecības praktikantes Bené Beier Helsinghoff un Emma Rudbeck. Viesi tikās ar 10.–12. klašu skolēniem, kuri mācās dāņu valodu. Vēstnieks runāja par Dānijas vēsturi, politiku, dāņu dzīvesveidu, vēstnieka darbu. Skolēni aktīvi izmantoja iespēju uzdot jautājumus. Pasākums notika dāņu valodā.
    Lasīt vairāk Dānijas vēstniecības FB lapā--->

ZVĢ skolēni un skolotāji viesojās Rīgas sadraudzības pilsētā Pori, Somijā

    Divas notikumiem bagātas dienas, kas paskrēja nemanot, taču gandarījums par paveikto, redzēto, pateikto noķerts - tā varētu raksturot viesošanos Somijas pilsētā Pori, kas ir Rīgas sadraudzības pilsēta. Mūsu komanda, proti, somu valodas skolotāja Zane Sondore, skolas direktore Inga Lande, kā arī pieci 11.a klases skolēni - Evelīna Gaujere, Ance Kaķe, Šeila Sāviča, Megija Švekle, Niklāvs Sulainis - 05.11.-07.11. apciemoja Pori pilsētas vidusskolu (Porin suomalainen yhteislyseo). Tikām draudzīgi uzņemti un vēstures skolotāja vadībā iepazīstināti ar Pori pilsētas vēsturi, ēkām, muzejiem. Lielu daļu laika pavadījām skolā, kur 5 somu skolēni mums izrādīja savu skolu, pastāstīja par Somijas izglītības sistēmu, parādīja stundu norisi, atļaujot mums iesaistīties mācību procesā. Kopā diskutējām par klimata pārmaiņām pasaulē, cenšoties apkopot būtiskākos veidus, ar ko sākt, lai mainītu pašlaik notiekošo. Noslēgumā kopā ar Pori un Rīgas domes pārstāvjiem apmeklējām Pori un Rīgas sadraudzības izstādes atklāšanu. Atpakaļ atgriezāmies ar bagāžu, kas pilna jaunas pieredzes! Gaidīsim Pori skolas skolēnus aprīlī pie mums - Ziemeļvalstu ģimnāzijā!
    Linda Megija Švekle

ZVĢ viesojās skolēnu un skolotāju grupa no Lietuvas, Šauļu Jovaro proģimnāzijas

    Šī gada 8. maijā Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās skolēni un skolotāji no Jovaro proģimnāzijas Lietuvā. Sadraudzības projekta tēma bija “Grāmata – tas nav tikai uzrakstīts vārds”, kura laikā skolēni kopā ar skolotājiem interaktīvā veidā izcēla grāmatas vērtību ikdienas dzīvē. Piedaloties dažādās nodarbībās, skolēniem tika dota iespēja izprast, ka grāmata var būt arī kas vairāk par tikai iespiestu tekstu, tādējādi veicinot vēlmi attīstīt un pilnveidot savu lasītprasmi. Lietuviešu viesi tika iepazīstināti ar latviešu bērnu grāmatu ilustratores un autores Margaritas Stārastes darbiem, kas ir tulkoti arī lietuviešu valodā. Abu skolu skolēni pilnveidoja arī savas svešvalodu prasmes autentiskā komunikācijā. Skolēniem un skolotājiem tika organizētas nodarbības Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, akcentējot iespiesta teksta un drukas mašīnu vēsturi.
    Ziemeļvalstu ģimnāzijas un Jovaro proģimnāzijas sadarbība dažādos projektos sākusies jau 2003. gadā. Sadarbības pasākumi ir notikuši regulāri. Arī nākotnē abu skolu sadarbība noteikti tiks turpināta.
    Paldies 2.a klasei par draudzīgu un viesmīlīgu ciemiņu sagaidīšanu skolā!