Latvijas Reitingi

Skolas vēsture

1991

  1991. gada 1. oktobrī Zolitūdē, vienā no jaunajiem Rīgas dzīvojamiem masīviem darbu sāka jauna skola - Ziemeļvalstu ģimnāzija. Šāds nosaukums tāpēc, ka esam vienīgā skola Latvijā, kur vienkopus var apgūt zviedru, norvēģu, somu un dāņu valodas.

  Skolas pirmais direktors bija Leonhards Fārenhorsts.

skola

1992

  1992. gadā ģimnāzijai piešķirts padziļinātas svešvalodu apguves skolas statuss.

  Ciemiņi no ārzemēm, it īpaši no Ziemeļvalstīm, skolā nav retums. Īpaši nozīmīga bija Zviedrijas karalienes Silvijas viesošanās 1992. gada rudenī. To apliecina gan tā laika fotogrāfijas presē, gan autogrāfs skolas viesu grāmatā, gan dāvātais karaļpāra portrets.

karaliene Silvija

1993

   Sākot ar 1993. gada 1. septembri 1. - 4. klases mācās otrā ēkā Anniņmuižas ielā 11.

1994

  Skolu sāka vadīt Dzintra Kohva.

Dzintra Kohva

  Sākta sadarbība ar Baumlihofas ģimnāziju Bāzelē (Šveice), sāk iznākt arī skolas literārais žurnāls "Dzieti". Mācību gada beigās notika pirmais 12. klašu izlaidums. Gada nogalē Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolotāji piebiedrojās tūkstošiem kolēģu, lai ar streiku pievērstu sabiedrības uzmanību izglītības darbinieku problēmām.

1995

  1995. gadā mūsu skolas kori pirmo reizi piedalījās Latvijas jaunatnes VII dziesmu un deju svētkos.

1996

  1996. gadā Ziemeļvalstu ģimnāzijas 5 gadu jubilejā iesvētīja skolas karogu.

5 gadu ZVĢ dievkalpojums--->

Koncerts--->

1997

  1997. gadā absolvente Inga Grišane kļuva par Zelta stipendijas laureāti, bet vācu valodas skolotāja Elita Griņeva - Zelta Pildspalvas ieguvēju. Šajā mācību gadā regulāri sāka iznākt skolas avīze "Stunda", kurā atspoguļota skolas dzīve, skolēnu un skolotāju problēmas, kā arī aktualitātes mūzikā, modē un sportā.

1. avīze

1998

  Sākta sadarbība ar Levangeras skolu Norvēģijā.

1999

  1999. gada sākumā dibināts skolas atbalsta fonds "Balti", bet pavasarī salidojumā tikās skolas pirmo piecu gadu absolventi.

4_izlaidums

2000

  2000. gada vasarā trīs skolas kori piedalījās Latvijas jaunatnes VIII dziesmu un deju svētkos, bet rudenī skolā viesojās Somijas parlamenta spīkere Riitta Uosukainena.

kora_gājiens

Riitta Ousukainena

2001

  Īpaši nozīmīgs skolas vēsturē ir 2001. gads. Eiropas mūzikas mēneša ietvaros Šveicē un Rīgā koncertēja kopā Baumlihofas ģimnāzijas (Gymnasium Bäumlimhof) koris no Šveices un Ziemeļvalstu ģimnāzijas koris. Vasarā 11. klases skolniece Martina Baltkalne no Starptautiskās Bioloģijas olimpiādes atgriezās ar bronzas medaļu. Oktobrī skola rīkoja 10 gadu jubilejas pasākumus, kuros piedalījās gan prominentas personas, gan bijušie skolas darbinieki un absolventi.

bronzas godalga